francka
01.09.12,22:20
Dobrý večer prajem. Potrebovala by som pomôcť. V skratke: Manžel bol ako zodpovedný vedúci vo firme,/ mal tam aj podiel, ale nič nie je na papieri podpísané/. Ide o to, že sme sa rozhodli osamostatniť, takže sme našli vhodný podnájom, upravili sme si ho. Ale ked sa to dozvedel ,,pán,, u ktorého sídlila firma( taktiež jeden so spolumajiteľov, ale samozrejme nič nie je na papieri napísané)začali strašné problémy, prišiel vtedy ešte na stavbu aj s pánmi s vyholenými hlavami a začali vyhrážky, že chcel troj. mesačné nájomné -odstupné, ak nie jeho chlapci sa s nami budú baviť ináč. chcel nám zobrať vybavenie kuchyne, ktoré sme si kúpili, aj to ktoré bolo manželove súkromné ale používalo sa vo firme kde pracoval. Takto to pokračuje už pár dní, zastavia 3-4 autá, padnú vyhrážky a odídu-ZATIAĽ. Naposledy povedali manželovi že má zaplatiť 2000 euro a bude mať pokoj,alebo si ho podajú.Pre info. manžel bol oficiálne dobrovolne nezamestnaný ked tam pracoval. Chcela by som podať trestné oznámenie,ale mám strach,pretože je to dosť vplyvný človek a má dosť čiernu minulosť-ak rozumiete čo tým myslím. A bojím sa,že ak mu dáme 2000 euro o týždeň príde zase. ak by sa našiel nejaký právnik, ktorý by mi vedel poradiť,nech ma kontaktuje.
buchač
02.09.12,04:34
Dobrý večer prajem. Potrebovala by som pomôcť. V skratke: Manžel bol ako zodpovedný vedúci vo firme,/ mal tam aj podiel, ale nič nie je na papieri podpísané/. Ide o to, že sme sa rozhodli osamostatniť, takže sme našli vhodný podnájom, upravili sme si ho. Ale ked sa to dozvedel ,,pán,, u ktorého sídlila firma( taktiež jeden so spolumajiteľov, ale samozrejme nič nie je na papieri napísané)začali strašné problémy, prišiel vtedy ešte na stavbu aj s pánmi s vyholenými hlavami a začali vyhrážky, že chcel troj. mesačné nájomné -odstupné, ak nie jeho chlapci sa s nami budú baviť ináč. chcel nám zobrať vybavenie kuchyne, ktoré sme si kúpili, aj to ktoré bolo manželove súkromné ale používalo sa vo firme kde pracoval. Takto to pokračuje už pár dní, zastavia 3-4 autá, padnú vyhrážky a odídu-ZATIAĽ. Naposledy povedali manželovi že má zaplatiť 2000 euro a bude mať pokoj,alebo si ho podajú.Pre info. manžel bol oficiálne dobrovolne nezamestnaný ked tam pracoval. Chcela by som podať trestné oznámenie,ale mám strach,pretože je to dosť vplyvný človek a má dosť čiernu minulosť-ak rozumiete čo tým myslím. A bojím sa,že ak mu dáme 2000 euro o týždeň príde zase. ak by sa našiel nejaký právnik, ktorý by mi vedel poradiť,nech ma kontaktuje.
...hm.....nemáš papier ........on nemá papier ......


§ 122
Trestný čin a spôsoby jeho spáchania
(7) Trestný čin je spáchaný násilím, ak páchateľ použije na jeho spáchanie fyzické násilie proti telesnej integrite inej osoby alebo ak je spáchaný na osobe, ktorú páchateľ uviedol do stavu bezbrannosti ľsťou, alebo ak páchateľ použil násilie proti veci iného.

"Trestný zákon hovorí, že páchateľ sa dopustí trestného činu nebezpečného vyhrážania vtedy, ak sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu. Dôvodnou obavou treba rozumieť vyšší stupeň tiesnivého pocitu z nastávajúceho zla, ktorým sa hrozilo. Ťažkou ujomou na zdraví sa rozumie len vážna porucha zdravia alebo vážne ochorenie: zmrzačenie, strata alebo postatné zníženie pracovnej spôsobilosti, ochorenie údu, strata alebo podstatné oslabenie funkcie zmyslového ústrojenstva, poškodenie dôležitého orgánu, zohyzdenie, vyvolanie potratu alebo usmrtenie plodu, mučivé útrapy alebo porucha zdravia trvajúca dlhší čas."


§ 360
Nebezpečné vyhrážanie
(1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.



§ 360a
Nebezpečné prenasledovanie

(1) Kto iného dlhodobo prenasleduje takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jemu blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života, tým, že
a) sa vyhráža ublížením na zdraví alebo inou ujmou jemu alebo jemu blízkej osobe,
b) vyhľadáva jeho osobnú blízkosť alebo ho sleduje,
c) ho kontaktuje prostredníctvom tretej osoby alebo elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak proti jeho vôli,
d) zneužije jeho osobné údaje na účel získania osobného alebo iného kontaktu, alebo
e) ho inak obmedzuje v jeho obvyklom spôsobe života,
potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) na chránenej osobe,
b) závažnejším spôsobom konania,
c) z osobitného motívu, alebo
d) verejne.
pepsikova
02.09.12,05:36
..no každý súdny človek, nie iba právnik, by ti povedal, podaj to trestné oznámenie...pretože, aj keď sa bojíš ho podať, myslím, že iná možnosť ani nie je..lebo strach ti zostane v každom prípade...neviem, čo ste si mysleli, že sa stane, ak sa budete chcieť osamostatniť-keď všetko je bez papiera,ale to je vlastne jedno, aj s papierom by to nebolo lepšie...tak choď a podaj ho...a dobre by bolo mať nejaký záznam,fotky, alebo video z návštevy tých holohlavých...hlavne sa nedaj vydierať, odliv tvojich peňazí ešte nezastaví vyhrážky a častejšie návštevy..
...a keďže je to dosť vplyvný človek, tak si asi svoj vplyv zabezpečuje podobným spôsobom aj inde, zverejnila by som ho kadetade,nech sa okolie dozvie, že podnikanie s ním nie je len také jednoduché...
misoft
02.09.12,08:02
A pokiaľ by sa podarilo získať nejaké "akčné" video so zvukom, prípadne "akčné" fotky (bez zvuku), alebo "akčné" audio (bez videa) - toť by bol dosť dobrý dôkazový materiál.
Mimochodom: ak by sa vyhrážali na tvojom súkromnom pozemku, v byte a bol by zhotovený záznam - ani právnik by im nepomohol s tým, že si zhotovil nejaký záznam, nakoľko súkromie je nedotknuteľné a čo si v ňom ty robíš, je tvoja osobná vec.
francka
02.09.12,18:46
Ďakujem veľmi pekne, myslím že na podanie trestného oznámenia za nebezpečné prenasledovanie, splnil všetky podmienky. len by som ešte chcela vedieť váš názor na to, či mu to mám povedať pri jeho najbližšej návšteve,alebo hned po nej ísť na políciu.
francka
02.09.12,18:50
No pravda je taká,že sme až takýto cirkus nečakali. bohužiaľ v tom strese som žiadny záznam neurobila. mám len asi piatich svedkov, ktorí boli pri tom ako prišli vystúpili z auta a dotyčný pán začal kričať, že sa to bude riešiť inak a cez iných ľudí.
francka
02.09.12,18:55
Myslím,že toto on veľmi dobre vie, preto vždy prídu do firmy, tam sme len v prenajme. A väčšinou stoja vonku na dvore.
pepsikova
02.09.12,19:17
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

francka (http://www.porada.sk/member.php?u=280690)

22 Minutes Ago #20049 No pravda je taká,že sme až takýto cirkus nečakali. bohužiaľ v tom strese som žiadny záznam neurobila. mám len asi piatich svedkov, ktorí boli pri tom ako prišli vystúpili z auta a dotyčný pán začal kričať, že sa to bude riešiť inak a cez iných ľudí.

...otázne je, či tých 5 svedkov bude svedčiť v tvoj prospech..zabezpeč si to ich výpoveďou s podpisom dopredu..
..a ak ešte dotyčný pán príde a bude kričať, tak ty zakrič silnejšie "no len nech sa páči, riešte, aj my už riešime vaše iniciatívy-ale iným spôsobom"...zasmej sa a odíď, nech si vykrikuje...(viem, nie je to na smiech, ale zatiaľ inú zbraň proti nemu nemáš, rozčuľovanie plodí len strach- a ty mu nesmieš ukázať, že sa ho bojíš!!...)
buchač
03.09.12,05:29
francka 10 Hours Ago #20048

Ďakujem veľmi pekne, myslím že na podanie trestného oznámenia za nebezpečné prenasledovanie, splnil všetky podmienky. len by som ešte chcela vedieť váš názor na to, či mu to mám povedať pri jeho najbližšej návšteve,alebo hned po nej ísť na políciu.


...a Ty čo myslíš ??? :rolleyes:

...že s bubnom na zajace ísť ???.......neblbni ......;)

...útočí sa zásadne bez výstrahy....:cool:
misoft
03.09.12,14:52
...a najlepšie zo zálohy.....
francka
03.09.12,18:07
OK budem pamätať
francka
03.09.12,18:15
tento scenár sa odohral v ten deň, ako som prosila o radu.Ibaže z mojej strany išlo o také vrieskanie,že aj môj muž mal zo mna strach. A doma bez svedkov som sa rozsypala a písala do porady