maria.podhradska
02.09.12,14:49
Dobry den,
Prevadzkujeme maly eshop a posielame baliky na dobierku postou. Chcem sa opytat ako je to s cenou za postove seky, ktore treba vypisovat.
Ked si vypytam od postarky viac sekov, aby bolo na par dni dopredu na viac balikov, netvaria sa moc nadsene - ze uz same nemaju, ako keby tie seky platili z vlastneho.
Pritom na baliky s dobierkou je treba lepit nalepky - cerveny trojuholnik - dobierka + sek vlozit do samolepiaceho sacku a nalepit na balik.

Zaujima ma teda, ci je toto vsetko v cene postovneho alebo si to ma podnikatel kupovat sam. Aby sme sa mohli pripadne na poste ohradit.

Dakujem, za rady a skusenosti.
camozzi
02.09.12,18:45
Tento problém sme riešili aj my. Po skúsenostiach viem, že je to všetko o pošte a pracovníkoch za priehradkou. Balíky posielame vo väčšom meste, kde si môžeme vyberať poštu. Zo začiatku ak som prišiel na poštu a povedal, že chcem 50 poukážok, poštových sprievodiek a poadacích lístkov s fóliami, tak mi dala tetuška sotva 10 kusov. Na druhý deň som jej doniesol 50 balíkov, všetky s nepotriedenými poukážkami a to len pár minút pred deadlinom prvej triedy. Makala jak fredka, rad neskutočný a ľudia nervózni. Keď skončila, povedal som jej, že keby ma deň pred tým vybavila šekmi a fóliami, mohla ušetriť polovicu času. Od tej doby nemám problém na miestnych poštách dostať šeky, poukážky, fólie a dokonca mi dávajú aj rolky s označením prvej triedy a dobierky. Naučili sa, že keď mi to nedajú, tak idú sami proti sebe.
Vtipný bol argument pre nedanie šekov, že "nedám vám šeky a fólie, lebo vy potom s balíkmi pôjdete na inú poštu".
maria.podhradska
02.09.12,20:56
Niekedy je spravanie tiet postarok velmi divne. Kazdopadne sa pokusim este skontaktovat s obchodnym oddelenim a potom dam vediet.
matus-x1
12.09.12,22:01