Retuska
02.09.12,15:29
Ahopjte,
chcela by soms a spytat ako sa to riesi ak ma student dve brigady-jednu na dohodu(na cely rok pravidelne) a jednu cez studentsku agenturu teda obcasne ....dakujem :)
KEJKA
02.09.12,13:31
tu trvalú - tam odporúčam mať podpísané vyhlásenie - bude sa mu odpočítavať nezdaniteľná suma.
tie občasné - tam sa mu zdaní celý príjem. Podá si DPFO A, alebo požiada o RZD - je to na ňom.
ivka70
02.09.12,13:33
Vsetko sa plati z kazdeho prijmu separatne, akurat u jedneho zamestnavatela si mozes poziadat o nezdanitelne minimum a tym padom platit z prijmu u neho mensie dane.
Retuska
03.09.12,08:47
Mohli by ste mi prosim presne povedat,akos a ma postupovat?dakujem :) ....je jedna trvala celorocna brigada-zamestnavatel podava DP a robi odvody,zajtra by mal ist brigadnik naa brigadu rpe studentservis.....ako sa psotupuje v tomto pripade?
Tweety
03.09.12,08:51
Mohli by ste mi prosim presne povedat,akos a ma postupovat?dakujem :) ....je jedna trvala celorocna brigada-zamestnavatel podava DP a robi odvody,zajtra by mal ist brigadnik naa brigadu rpe studentservis.....ako sa psotupuje v tomto pripade?
Čo ako postupovať? Zamestnáv., ak ide o toho istého, bude odvádzať odvody za obidve dohody. Ak je tá druhá u iného, bude odvádzať len z tej jednej dohody, druhý zamestnáv. bude odvádzať rovnako. DP si po skončení obdobia podá sám, alebo požiada o RZD zamestnáv.. Vyhlásenie k zdaneniu môže podpísať len u jedného z nich.
KEJKA
03.09.12,10:04
Mohli by ste mi prosim presne povedat,akos a ma postupovat?dakujem :) ....je jedna trvala celorocna brigada-zamestnavatel podava DP a robi odvody,zajtra by mal ist brigadnik naa brigadu rpe studentservis.....ako sa psotupuje v tomto pripade?upresni za koho sa pýtaš?
za zamestnávateľa?.............nerobíš nič, len ak ťa brigádnik požiada o RZD, tak to urobíš (02-03/2013)
za brigádnika?...............ide na druhú brigádu, nepodpisuje vyhlásenie, preberie výplatnp pásku, peniaze a v 01/2013 požiada o vydanie potvrdenie o príjme. Zároveň u toho prvého podpíše žiadosť o RZD a predloží potvrdenie o príjme. Ostatné rieši zamestnávateľ (02-03/2013)
zamestnávateľ č.2 - sroservis, či kto? tak ten zamestná, uvedie do personalitiky info, že pracuje pre niekoho iného /nie je podmienka/, vyplatí peniaze, odovzdá výplatnú pásku a po skončení roka vyhotoví potvrdenie o príjme, ktoré preukázateľne doručí brigádnikovi - osobne, poštou doporučene.
Retuska
03.09.12,18:19
pytam sa za brigadnika,kedze nieje tu zaregistrovany tak sa pytam zaneho :)
stalo by sa neico,ak by siel na tu druhu brigadu a nic by dalej enrobil?ziadne RZD a pod?
Tweety
03.09.12,18:26
pytam sa za brigadnika,kedze nieje tu zaregistrovany tak sa pytam zaneho :)
stalo by sa neico,ak by siel na tu druhu brigadu a nic by dalej enrobil?ziadne RZD a pod?
Nechce priznať príjmy z druhej dohody?
KEJKA
03.09.12,18:37
kde je to TU? tá druhá spoločnosť? Ak ide cez agentúru, mohla ho registrovať agentúra, strašne málo píšeš a nezreteľne - alebo som ja nechápavá.
každý daňovník musí bud mať RZD alebo podať DPFO A
sú výnimky, ale neodporúčam sa na to spoliehať.
A je to hlavne brigádnikova starosť, ak si zam-eľ, tak musíš iba vyriešiť hlásenie do SP - podľa vzťahu k nemu /priamy či vyslaný cez agentúru?/

pytam sa za brigadnika,kedze nieje tu zaregistrovany tak sa pytam zaneho :)
stalo by sa neico,ak by siel na tu druhu brigadu a nic by dalej enrobil?ziadne RZD a pod?
Retuska
03.09.12,18:40
popisem este raz celu situaciu:
brigadnik-student brigaduje na dohodu celorocne-myslim pravidelne ako normalna praca,tam s ao odvody stara zamestnavatel,
teraz chce ist na jednodnovu brigadu cez stud.servis.
Tweety
03.09.12,18:42
popisem este raz celu situaciu:
brigadnik-student brigaduje na dohodu celorocne-myslim pravidelne ako normalna praca,tam s ao odvody stara zamestnavatel,
teraz chce ist na jednodnovu brigadu cez stud.servis.
Aj tam bude zrážať zamestnávateľ odvody. Nebude to teda utajená dohoda. Veď ho musia riadne ako dohodára prihlásiť do SP, bude odvádzať za neho daň, odovzdávať výkazy, prehľad o príjmoch na DÚ...
KEJKA
03.09.12,18:44
popisem este raz celu situaciu:
brigadnik-student brigaduje na dohodu celorocne-myslim pravidelne ako normalna praca,tam s ao odvody stara zamestnavatel,
teraz chce ist na jednodnovu brigadu cez stud.servis.to si už písala.................ale čo ďalej?
ty nie si ten brigádnik?
alebo si?
alebo si študentský servis?
a je ten brigádnik nejako zmluvne zviazaný so štud.servisom? kto ho bude vyplácať? stud.servis /potom ho nahlasuje on/ alebo zam-eľl z druhej brigády? ja si pamatám, že tieto aktivity zastreľuje stud.servis a brigádnik je iba "vyslaný" na konkrétne miesto.
naozaj nechápem, čo vlastne riešiš.
Retuska
03.09.12,18:51
niesom ten brigadnik ,to by som pisala za seba.pytam sa za ineho cloveka.
ano v podstate podpise dohodu so servisom a servis ho posle niekam robit.riesim to,ci brigadnik musi nieco sam robit,nejake papiere vybavovat a pod.
Tweety
03.09.12,18:53
niesom ten brigadnik ,to by som pisala za seba.pytam sa za ineho cloveka.
ano v podstate podpise dohodu so servisom a servis ho posle niekam robit.riesim to,ci brigadnik musi nieco sam robit,nejake papiere vybavovat a pod.
Nie, nič nerieši, prihlási ho ako dohodára zamestnáv. , to už v príspevkoch všetko máš. Fakt neviem kde a čo chceš iné riešiť.