michaaal
03.09.12,06:42
Dobry den,
z chladnicky neodteka voda a cca po 2 dnoch treba s handrou vyberat vodu spod suflika. Diera na odtekanie vody v chladnicke nie je zapchata (skusal som 10-15cm prestrcit) a taktiez ani rurka nad miskou (na zadnej strane na spodu chladnicky) nie je zapchata (skusal som cca 30cm prestrcit).
Bud je nieco zapchate v strede odtoku, alebo nejaky iny problem....

Viete niekto poradit?

vopred dakujem
lujza.j
03.09.12,05:06
na zadnej strane kde je chladiaca plocha je taký žľab v spodnej časti kde steká voda je to do "V" a je tam otvor skús pozrieť či tam niečo nezapadlo...odstráň aby mala vyzrážaná voda kam odtekať....
michaaal
03.09.12,05:11
na zadnej strane kde je chladiaca plocha je taký žľab v spodnej časti kde steká voda je to do "V" a je tam otvor skús pozrieť či tam niečo nezapadlo...odstráň aby mala vyzrážaná voda kam odtekať....

len problem je v tom, ze zadna strana je cela zakryta (teda okrem tej misky) s takou gumou, ci co to je. To by som musel s nozom prerezat aby som tam nieco uvidel... ci da sa to nejako specialne otvorit a potom dat do povodneho stavu??

diky
lujza.j
03.09.12,05:22
len problem je v tom, ze zadna strana je cela zakryta (teda okrem tej misky) s takou gumou, ci co to je. To by som musel s nozom prerezat aby som tam nieco uvidel... ci da sa to nejako specialne otvorit a potom dat do povodneho stavu??

diky
no na silu by som nič nedavala preč....mala som calexu z tých posledných tam to tak bolo a teraz mám Electrolux a tiež je tam ten žľab dokonca v tej dierke je taký plast ktorý s dá v prípade upchatia potiahnuť a uvoľní sa otvor
lujza.j
03.09.12,05:26
michaaal
03.09.12,05:37
aha, zle som pochopil predosly prispevok. Toto som samozrejme kontroloval a ako som uviedol v prvom prispevku, tak prestrcil som 10-15cm a nic som necitil, ze by branilo prechodu vody...
Bud bude problem nizsie alebo v niecom inom... Len ako som pisal, zistim to jedine tak, ze budem musiet nejakym sposobom odstranit tu gumu, ktora mi zakryva celu zadnu stranu chladnicky.
michaaal
25.09.12,09:05
No nakoniec sme zistili, ze je to lad. Pri rozmrazovani do odparovej misky vypadli dva sulce ladu, tzn. z odtokovych hadiciek...
Po uplnom rozmrazeni a najmensom moznom mrazeni sa vsak problem nevyriesil, iba sa predlzila doba. Tzn. nie za 7 dni ale za 14 dni sa udrziava voda na spodku chladnicky.
Da sa s tym nieco robit?