jiva
03.09.12,08:21
prevzala som mzdové účtovníctvo, kde pracovníčky pracujú na 5 hod. prac. úväzok s tým, že pracovná doba je zabezpečená nepretržite od pondelka do soboty, čiže sa striedajú v týždňových turnusoch, pričom jeden týždeň trvá od utorka do piatka a potom nasledujú dva dni voľna (sobota +nedeľa) a v druhom týždni pracujú od pondelka do soboty a potom čerpajú dva dni voľna (nedeľa + pondelok). A problém mám v tom, že na pracovných zmluvách starších pracovníčok je uvedený pracovný čas ako 5-hodinový pracovný uväzok a v novších pracovných zmluvách je rozvrhnutie pracovného času - 25 hodín týždenne. Nie som si istá či spôsob uvedený v novších pracovných zmluvách , čiže 25 hod. týždenne obstojí, kedže z dôvodu striedania týždňových turnusov, vzniká v jednom týždni spolu 20 hod. odpracovania (pri 5 hod. /deň) a v druhom týždni 30 hod. odpracovania. V priemere je to 25 hod. týždenne. Moc ďakujem.(záverom - ide o kadernícky salón do 8 pracovníčok). Prípadne mi poraďte lepšie, resp. jednoduchšie riešenie. Ešte raz moc ďakujem.
KEJKA
03.09.12,07:20
pracovný úväzok musí byť dodržaný v časovom horizonte 4 mesiacov, takže si myslím, že je to v poriadku.
jiva
04.09.12,09:15
ďakujem....