Robert7
03.09.12,11:26
Pekný den dna 20.8 moja babka uzatvorila kupnu zmluvu na magneticku podlozku v sume 990 eur ktoru zobrala na splatky a platila aj akontaciu 50 eur
kupovala to na nejakom stretnuti v kulturnom dome od predajcu samozrejme s odstupom casu jej to prislo prilis drahe a zistila ze ju trosku oklamali.

takze som to zobral do ruk ja a poslal som balik naspat aj s odstupenim od zmluvy balik bol posielany prvou triedou dna 26.8 to bola nedela
lehota je tam 7 pracovnych dni cize to malo koncit az v utorok a prvou triedou trva poslanie balika 1 pracovny maximalne 2 pracovne dni. takze v kazdom pripade by ta lehota bola dodrzana

nasledne dnes prisla odpoved od spolocnosti ze sme nedodrzali lehotu a ze balik prisiel az 30.8
je mozne aby balik prvou triedou siel 4 dni?
alebo to neprevzali a prevzali to az narocky neskor?

neviem co dalej neviem kam mam ist ci na postu alebo kam skuste mi poradit

Dakujem
JankaO
03.09.12,10:33
Lehota je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu.
Robert7
03.09.12,10:49
Takže som splnil tu lehotu pretoze som to posielal v nedelu tj 26.8 a kupna zmluva bola podpisana dna 20.8
otazka je preco mi ich firma napisala ze som nesplnil zakonom stanovenu lehotu lebo im balik prisiel az 30.8?
aky postup navrhujete?
JankaO
03.09.12,11:08
Odpísať im, že lehota bola v zmysle právnych predpisov SR dodržaná a žiadate vrátiť peniaze z odstúpenej zmluvy. Doklad z pošty o prevzatí zásielky poštou máte, tak by som to priložila.
JankaO
03.09.12,11:18
....Len tak mimochodom, aj keby to bolo poslané 30. 8. a nie už prevzaté, tak to je tiež ešte v lehote. (počíta sa od nasledujúceho dňa - pracovné dni)
Robert7
03.09.12,13:31
Dakujem a neviete mi povedat aky to je presne zakon o ochrane spotrebitelov aby som im tam vedel dolozit presne znenie
Robert7
03.09.12,13:52
Pytam sa to hlavne preto pretoze vacsinou som sa docital ze odstupenie od zmluvy ma byt dorucene do 7 pracovnych dni cize musi byt uz u predavajuceho najneskor do 7 dni. takze otazka je ci tych 7 dni je cas na odoslanie toho odstupenia alebo cas nato aby tam ten balik uz do 7 dni bol?
Robert7
04.09.12,18:05
dalsi problem:

Pekný den dna 20.8 som uzavrel zmluvu na kupu magnetickej podlozky tovar som prevzal ale rozhodol som sa odstupit od zmluvy

Balik spolu s tovarom som poslal naspat na adresu firmy v baliku bolo prilozene aj odstupenie od zmluvy a kopie vsetkych dokladov ktore mi poslali
balik bol posielany dna 26.8 cize o 6 dni
v zakone je lehota na odstupenie od zmluvy 7 pracovnych dni
Prisla mi ale odpoved ze balik neprevzali pretoze som nesplnil lehotu a ze balik im prisiel 30.8
podotykam ze balik siel 1 triedou

Naozaj je spolocnost v prave? balik ani neotvorili v tom baliku je to odstupenie od zmluvy kde je datum 26.8 cize je to v lehote ale im to prislo az 30.8