szisza
03.09.12,12:39
Ahojte, prosím Vás, kamarátka sa veľmi necíti v práci dobre. Ubližujú jej tak kolegovia, ako aj vedúci pracovníci. Myslím duševne. Má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Ona si medzitým hľadala zamestnanie a teraz by mohla odísť, ale tam ju potrebujú ihneď. Dá sa okamžite vypovedať zo strany zamestnanca? Čo ak jednoducho nepríde do práce, a pošle výpoveď?
Ďakujem
Tweety
03.09.12,10:39
Ahojte, prosím Vás, kamarátka sa veľmi necíti v práci dobre. Ubližujú jej tak kolegovia, ako aj vedúci pracovníci. Myslím duševne. Má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Ona si medzitým hľadala zamestnanie a teraz by mohla odísť, ale tam ju potrebujú ihneď. Dá sa okamžite vypovedať zo strany zamestnanca? Čo ak jednoducho nepríde do práce, a pošle výpoveď?
Ďakujem Je v skúšobnej dobe? Ak áno, môžeš skončiť hocikedy. Ak už nie, ostáva jedine skončenie PP dohodou, alebo podaním výpovede.
szisza
03.09.12,10:42
Nie nie je :-( už tam robí dlhšie. Takže len výpoveď? A to jednomesačná výpovedná lehota? Ak dnešným dňom podá, kedy môže odísť?
Tweety
03.09.12,10:46
Nie nie je :-( už tam robí dlhšie. Takže len výpoveď? A to jednomesačná výpovedná lehota? Ak dnešným dňom podá, kedy môže odísť?
Napísala som, že aj dohoda prichádza do úvahy. Tým, že podá výpoveď, jej PP ešte nekončí, končí až uplynutím výpovednej doby. A tá jej začne až 1.10..
§62
(6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.
szisza
03.09.12,10:49
Ďakujem. Žial dohodou to nepôjde, lebo ju nechcú pustiť. Ďakujem ešte raz.
szisza
03.09.12,10:52
Ešte jedna otázka, ak teda teraz podá výpoveď, tak njaskôr môže odísť až 01.12.2012? Dobre som pochopila?
Tweety
03.09.12,10:56
Ešte jedna otázka, ak teda teraz podá výpoveď, tak njaskôr môže odísť až 01.12.2012? Dobre som pochopila?
Pri dvojmesačnej výpovedi áno, ale skončí nie 1.12. ale 30.11.2012 bude jej posledný deň v práci.
szisza
03.09.12,10:57
Ďakujem