lkoros
03.09.12,13:20
Ahojte Poradaci! Chcel by som Vas poziadat o pomoc, radu: mame zivnost, vyse 6 rokov budovanu firmu, relativne dobre meno v nasom odvetvi - dokonca mame logo a meno firmy ako registrovana ochranna znamka... Za tie roky sme sa nestali multimilionarmi, ale ide to - chceli by sme sa vsak venovat inej cinnosti. Vzhladom na to, ze nam je luto tuto existujucu frimu zrusit - je to nase prve dieta, ktore nam prirastlo k srdci - rozmyslame nad tym, ako urobit, aby sme firmu nemuseli predat, resp. by sme chceli zostat vacsinovymi majitelmi, ale pod menom firmy by pokracoval niekto iny, alebo aj viaceri ludia, ktrorym by sme kvazi prenajali hotovu firmu a pokracovali v jej povodnej cinnosti - samozrejme, za nejaku proviziu... Mali by k dispozicii vsetko, cim disponuje firma a nech sa ukazu... Ako by sme to mali urobit? Zalozit si s.r.o. s viacerymi konatelmi, alebo na sposob franchise? V tychto veciach sa nevyznam. Poradite?
JankaO
03.09.12,11:27
Ako som dobre rozumela, jedná sa o fyzickú osobu živnostníka a nie o obchodnú spoločnosť - napríklad s. r.o?
globalpartner
03.09.12,11:30
Dobrý deň,poslal som súkromnú správu.
lkoros
03.09.12,11:33
Ano, fyzicka osoba. Ako by sa dala firma pretransformovat na nieco ine, aby sa pokracovalo v jej cinnosti pod povodnym menom firmy?
JankaO
03.09.12,11:37
Založiť s. r. o. s činnosťou a vybraným názvom ovšem s ohľadom na ochrannú známku. Treba ale pouvažovať, či "svoje meno" poskytnete niekomu, na koho činnosť nebudete mať reálny dosah v prípade, že v spoločnosti nebudete väčšinovým vlastníkom...
lkoros
03.09.12,15:18
Vsak prave o to mi ide, chcel by som zostat vacsinovym vlastnikom...
Internetový marketing
04.09.12,13:10
Ja by som zalozil sro kde vlastnikom budete Vy a ako konatela firmy dal cloveka ktory by bol zodpovedny za vedenie firmy. Ako si urobite potom zmluvu s clovekom ktory povedie Vasu firmu je uz na Vas.
profesional
05.09.12,05:32
Chod fransizovou cestou. Bude to pravne najcistejsie.
zupan
05.09.12,12:30
Ahoj Ikoros, mal by som záujem o spoluprácu. Som z KE. Môj e-mail imi2@atlas.sk
KEJKA
05.09.12,15:51
Ja by som zalozil sro kde vlastnikom budete Vy a ako konatela firmy dal cloveka ktory by bol zodpovedny za vedenie firmy. Ako si urobite potom zmluvu s clovekom ktory povedie Vasu firmu je uz na Vas.
riziko - konateľ koná a ak to nebude zodpovedný človek, tak príde k hotovému, firmu vytuneluje a pojde svojou cestou.
Alebo ak nie až tak drasticky, bude podnikať a všetok zisk utopí v nákladoch vo vlastný prospech. Ako spoločník nedostanete nič.
neviem ako by sa tieto riziká dali eliminovať osobitnou zmluvou medzi vami a konateľom.
Internetový marketing
06.09.12,08:19
Bral som to z pohladu toho, ze by som si v podstate "vychoval zamestnanca". Ako to je potom napriklad u akcioviek, ktore nieco vybuduju a zakladatel odide do pasivneho manazmentu, tzn. stane sa napr. "iba" predsedom predstavenstva. Zacne vykonny riaditel rozkradat firmu? Na slovensku sa proste pracuje s premisou, ze kazdy clovek kradne a oye*uje... Smutne.
KEJKA
06.09.12,09:55
v a.s. je dozorná rada, predstavenstvo, sú inak určené právomoci aj kontrolné mechanizmy sú podľa mňa účinnejšie.
Internetový marketing
06.09.12,10:01
Tie kontrolone mechanismy sa daju nastavit aj v sro. Na pravnej forme subjektu nezalezi.
lkoros
10.09.12,04:59
Tiez som dospel k nazoru, ze asi franchise by bol nejlepsim riesenim. Uz som nasiel aj firmu, ktora nam v tom poradi. Dakujem vsetkym za odpoved.