misho188211
03.09.12,14:13
Už dlho mi to vŕta v hlave. Vo všeobecných podmienkach majú napísané, konkrétne v bode 7.2 ohľadom RPMN, že: "Spoločnosť je oprávnená jednostranne meniť RPMN v dôsledku zmeny právnych predpisov a v dôsledku zmeny úrokovej sadzby úveru, za ktorú Spoločnosti poskytla peňažné
prostriedky banka financujúca Spoločnosť. Na základe zmeny RPMN v dôsledku skutočností
podľa predchádzajúcej vety sa automaticky zmení čiastka Splátky a Celková suma Pôžičky (Zmeny)."

A na stránke quatro.sk/novinky majú napísané že: "Zároveň Vám Quatro počas celého jarného Splátkového festivalu prináša akciu, v ktorej môžete splácať len 10 EUR mesačne pri kúpe akéhokoľvek výrobku a POČAS CELEJ DOBY SPLÁCANIA.

Nevylučuje sa náhodou jedno s druhým ?
lujza.j
03.09.12,12:37
vyber si také splátky, kde nepreplatíš ani cent...a nemusíš sa nad týmto zamýšľať...
AlaNR
03.09.12,12:42
To už čo by sa muselo stať, aby sa nejako výrazne zmenila výška splátok...?!
Možno som naivná, ale o tom som ešte nepočula a to sa u nás na splátkové celkom dosť predáva...
To robli akurát keď sa menila sadzba DPH...
misho188211
03.09.12,12:55
Mne ide o to aby boli splátky čo najnižšie.
Čo by sa mohlo stať? napr. padne euro (čo nie je nereálne). A tým pádom si môžu RPMN a výšku splátky dať takú aby na tom neprerobili.
AlaNR
03.09.12,12:56
A to si ideš dávať na koľko tie splátky? na 5 rokov?
Ice dive
03.09.12,13:09
To už čo by sa muselo stať, aby sa nejako výrazne zmenila výška splátok...?!
Možno som naivná, ale o tom som ešte nepočula a to sa u nás na splátkové celkom dosť predáva...
To robli akurát keď sa menila sadzba DPH...

zober si hypotéku a pri konci fixácie uvidíš čo ti pošlu:D:D:D
Ice dive
03.09.12,13:13
Mne ide o to aby boli splátky čo najnižšie.
Čo by sa mohlo stať? napr. padne euro (čo nie je nereálne). A tým pádom si môžu RPMN a výšku splátky dať takú aby na tom neprerobili.

neboj neprerobia ani tak... záleží od toho čo kupuješ, ale štandardne pri spotrebákoch na 5 až 7 rokov sa úroky nemenia počas celej doby splácania... pri hypotéke je to iné..
ak by padlo € a prišla hyperinflácia tak si zober ako by padol nominálne aj tvoj plat... a v tom momente si myslím, že by ti bolo vrcholne jedno čo budeš splácať a či ti budú mať čo zobrať...
Mila123
03.09.12,13:28
pre zaujímavosť, komu patrí celé tieto pôžičkové aktivity od Quatra cez Q-Car po Slovenskú požičovňu?

Andrej Kiska, bol jej vlastníkom, teraz sa toho "zbavil" a kandiduje na post prezidenta republiky......
vulxy
03.09.12,13:47
pre zaujímavosť, komu patrí celé tieto pôžičkové aktivity od Quatra cez Q-Car po Slovenskú požičovňu?

Andrej Kiska, bol jej vlastníkom, teraz sa toho "zbavil" a kandiduje na post prezidenta republiky......




ked si najme rezisera co vyrabal tie umelecke reklamne shoty pre qwatro tak nema konkurenciu:D
AlaNR
03.09.12,14:28
zober si hypotéku a pri konci fixácie uvidíš čo ti pošlu:D:D:D

som mimo, alebo som pochopila, že v tejto téme sa NEjedná o hypo ? :D :D
Indeed
03.09.12,19:26
Úvery za 14-18 % , nech si nechajú ....

Rozumný človek také dačo musí logicky odmietnuť.
misho188211
04.09.12,06:04
Chcem si kúpiť foťak za 452 EUR na splátky.
lujza.j
04.09.12,06:19
Chcem si kúpiť foťak za 452 EUR na splátky.
no s 10e splátkami to bude JO drahý foťák...ale ty vieš, či to stojí za to...kedysi splátkové spoločnosti fungovali inak,iná možnosť nebola preplatilo sa vždy a tovar bol tvoj až po splatení...bolo to vlastne, že ti dávali tovar do prenájmu...potom to zmenili a je to vlastne poskytnutie úveru....ale vždy je možnosť, že nepreplatíš ani cent....ale nie pri 10e splátkach...
AlaNR
04.09.12,06:20
http://calc.quatro.sk/

No, nechcem Ti do toho kecať, ale pri tejto sume a splátkach po 10 eur zaplatíš za foťák 580 Eur...
Hoď si to do kalkulačky - viď link...

Ja by som asi išla cestou vyšších splátok na kratšiu dobu, napríklad cez Cetelem

Príklad:



Cena tovaru:
445 €


Typ úveru:
9X9/0%SUPER KLASIK


Poistenie:
Rozšírené poistenieZákladné poistenieÚver bez poistenia


Priama platba:


Počet splátok:




Výška úveru:
395,56 €

Výška mesačnej splátky:
49,45 €

Cena úveru:
49,49 €


Doba splatnosti:
9 mesiacov

Úroková sadzba:
29,1 %

RPMN:
33,31 %


Celková suma k zaplateniu:
445,05 €
Indeed
06.09.12,04:48
na koľko splatok ? Na 2 ?