babs
20.02.06,16:12
ahojte poraďáci,
potrebovala by som poradiť ohľadne jednej faktúry, ktorá nám prišla od firmy z Čiech. Jedná sa o software na visualizáciu, na faktúre je suma celkom a nie je vyčíslená DPH-čka. Majú pridelené IČ DPH. Chcem sa spýtať, jedná sa o dodanie tovaru a prichádza pri tomto k posunutiu daňovej povinnosti na nás - sme tiež platci DPH?? ďakujem za vaše odpovede :o
Tweety
20.02.06,15:46
ahojte poraďáci,
potrebovala by som poradiť ohľadne jednej faktúry, ktorá nám prišla od firmy z Čiech. Jedná sa o software na visualizáciu, na faktúre je suma celkom a nie je vyčíslená DPH-čka. Majú pridelené IČ DPH. Chcem sa spýtať, jedná sa o dodanie tovaru a prichádza pri tomto k posunutiu daňovej povinnosti na nás - sme tiež platci DPH?? ďakujem za vaše odpovede :o
Urobíš samozdanenie faktúry.
babenko1
20.02.06,15:46
1. Vy platcovia DPH ste? Ak nie, tak treba zavolať do danej českej firmy a pýtať od nich faktúru s DPH
2. Ak platcovia DPH ste, tak sa potom prenáša na vás daňová povinnosť a v priznaní urobíte samozdanenie
ALBO
20.02.06,17:44
ahojte poraďáci,
potrebovala by som poradiť ohľadne jednej faktúry, ktorá nám prišla od firmy z Čiech. Jedná sa o software na visualizáciu, na faktúre je suma celkom a nie je vyčíslená DPH-čka. Majú pridelené IČ DPH. Chcem sa spýtať, jedná sa o dodanie tovaru a prichádza pri tomto k posunutiu daňovej povinnosti na nás - sme tiež platci DPH?? ďakujem za vaše odpovede :o

Keďže česi sú plátcom aj vy ste plátcom nie je problém, dochádza k samozdaneniu u vás. Možno by bolo dobre ešte si ujasniť či sa jedná o štandardizovaný SW= tovar (potom pôjde o nadobudnutie tovaru §11 a20), alebo o dodanie služby v súvislosti so SW (prevod práv,elektronicky dodávané, inžinierske..v súvislosti so SW) §15/7.8.
Z dôvodu uvedenia na správnom riadku DP a stanovenia dňa DP.
babs
21.02.06,06:12
ďakujem pekne všetkým,
platcovia sme aj my aj oni, jedná sa o software tovar. ešte sa spýtam do ktorých riadkov daňového priznania to pôjde?? bude to riadok 04 a riadok 16?? :confused:
andreaS
21.02.06,06:15
Základ dane pojde do r. 04 a zaroven 19% dan z neho bude sucast riadka 02, a rovnaka vyska dane bude na riadku 16.
babs
21.02.06,06:24
ďakujem :) čo by som si bez vás múdrejších počala:D