Laco-123
03.09.12,21:58
Keď súd uzná vodičku vinnou resp už policajti do spisu napísali nedala prednosť chodcovi na prechode a je aj patričný videozáznam viem že súdne trovy zaplatí ona ale keby som si najal právnika a chcel by som aby mi zaplatila uslu mzdu,boelstne,naklady spojene s liecenim,nemajetkova ujma a este k tomu veci ktore som mal znicene tak je mozne ziadat od sudu aj to aby zaplatila aj toho pravnika ktoreho si najmam ak by som si najal?????????
Indeed
03.09.12,20:02
všetko má svoj postup ,

vinná vodička , ak má uzatvorené PZP vozidla a pri nehode nemala v krvi alkohol

NEMUSÍ platiť absolutne NIČ !
bubkoch
03.09.12,20:23
Laci, daj pozor aby si neskoncil ako vinny ty, a to kvoli poruseniu §53 ods. 2 tretia veta a §53 ods. 4 zakona 8/2009 o cestnej premavke .. je dost mozne ze skodu nakoniec budes platit ty vodicke ...
Indeed
03.09.12,20:30
Vysvetli podrobnejšie....

Ja som mal v minulosti takýto prípad,pravda NEJEDNALO sa o zrazenie chodca na priechode a všetko cvakala poisťovňa....
bubkoch
03.09.12,20:36
indeed nerozumiem co ti nie je jasne :)
JUDr. Pavol Kollár
04.09.12,06:13
V prípade, že by ste si musel súdnou cestou vymáhať to, na čo máte právo, v súdnom rozhodnutí súd uloží povinnému, zaplatiť náhradu trov súdneho konania vrátane právneho zastúpenia a to vo výške tarifnej odmeny stanovenej § 10 a nasl. Vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR č. 655/2004 Z.z. o odmenách a náhradách advokátov za poskytovanie právnych služieb. Samozrejme ak sa s advokátom dohodnete na inej výške odmeny, čo uvedená vyhláška pripúšťa (napr. podielová odmena), a je to nad rámec tarifnej odmeny, tak rozdiel Vám nikto nenahradí. Je to cena za úspech v súdnom konaní, ktorý by ste inak nedosiahol, len s pomocou kvalifikovaného právnika.
Laco-123
04.09.12,15:10
Ja som prichádzal k prechodu a autobusár mi dal prednosť tým že spomalil a zastavil vozidlo pred prechodom v druhom jazdnom pruhu som nevidel žiadne auto stáť tú prednosť som využil tým že som vstúpil na prechod na vozovke a prešiel som ku koncu šírky autobusu a tam som sa zastavil aby som sa mohol pozrieť či sa nerúti nejaké auto a keďže autobus bol zo šikma tak som videl iba zadnú časť autobusu a preto som urobil malý krôčik dopredu aby som sa mohol pozrieť a aj tak mi to nestačilo a autobusár sa začal hýbať vpred zdržal som autobusára max 10 - 15 sekúnd čo nebolo veľké zdržanie keď na semafóroch musí stáť dlhšie, a tým že sa začal hýbať vpredd tak som musel urobiť väčší krok dopredu a keď som znova otočil hlavu do ľava aby som sa pozrel či je tam auto tak tam to auto bolo, vzdialenosťou asi tak pri konci dĺžky autobusu a odhadovaná rýchlosť medzi 40-50km/h a potom keď bola asi tak v polovičke dĺžky autobusu tak pribrzdila ale nezastavila a jej pribrzdenie nebolo dostatočné na to aby som mohol bezpečne prejsť na druhú stranu, povinnosťou vodiča je keď vidí stáť chodca na prechode alebo pred prechodom dať mu prednosť a to tak že spomalí a zastaví vozidlo pred prechodom a nie že ho len spomalí a potom na mňa kukla že čo nejdem a ja som kukol či jej je dobre že mi len spomalí ale nezastaví a potom si pomyslela že som blbec že tam stojím a hneď na to šlapla na plyn a auto začalo zrýchlovať jeho rýchlosť odhadom 60-80km/h max. 90km/h, rýchlosti môžu byť skreslené keďže na zázname sa to stalo v zlomkoch sekúnd ale mne to pripadalo ako sekundy a navyše aj tie rýchlosti mohli sa zdať menšie než v skutočnosti boli, počas toho ako do mňa to auto narážalo tak som videl keďže som sa na silu snažil otvoriť oči že vôbec nestrácalo na rýchlosti ale išlo ďalej a až keď som bol odrazený od toho auta a keď som letel vtedy som počul zaflekovať pneumatiky usudzujem že to zabrzdila tá čo ma zrazila, a ani sanitku mi nezavolala a ani mi neposkytovala prvu pomoc všetko mi zabezpečili nejaké holki čo neviem odkiaľ sa vzali myslím prvú pomoc a sanitku, počul som ako jedna z nich povedala že ide zavolať sanitku.Tá čo ma zrazila tak tam buď stála alebo klačala a pár krát mi povedala že ma zrazila. A všetko od bodky do bodky a aj to ako ma to auto narážalo som povedal policajtom ktorí mi povedali že robia svoju prácu toľko a toľko a že som jediný kto im to do podrobna opísal a aj to ako som stratil vedomie čiže som upadol do bezvedomia a hneď na to som sa z neho prebral, ono som to vedomie strácal viackrát a divila sa že si toho toľko pamätám, šak ono je to len na moju obhajobu o to lepšie že sa môžem obhájiť. A zabudol som že vodička mala dosť času zastaviť bezpečne vozidlo.