VieraM
03.09.12,22:37
Prosím o radu, nikde nemôžem nájsť odpoveď na takúto otázku:

sme plátci DPH, ideme dodať tovar s montážou do Rakúska, fakturovať budeme však slovenskej firme, ktorá tam zabezpečuje aj iné práce, čiže my budeme subdodávateľ.

Ako mám vystaviť faktúru, s DPH alebo bez DPH ?
VieraM
03.09.12,21:36
miestom dodania je v Rakúsku, mal by byť teda náš odberateľ slovenská firma registrovaný v Rakúsku ? /§43/ , ako budem fakturovať v prípade že je tam registrovaný a ako budem postupovať v prípade že tam nie je registrovaný ?
KEJKA
04.09.12,05:26
Pozri zákon AT_DPH bud je povinnosť sa registrovať a fakturuješ s AT DPH
alebo nie je povinnosť-dobrovoľne sa registrovať nebudeš, tak vyfakturuješ bez DPH a budeš asi evidovať obrat pre účely povinnej registrácie v AT.
tá prvá možnosť mi pripadá správna.
účtovníčka_prešov
04.09.12,10:53
treba pozrieť zákon ale čo som ja našla tak.. § 43
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru z tuzemska do iného členského štátu(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte
tictac7
04.09.12,10:57
treba pozrieť zákon ale čo som ja našla tak.. § 43
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru z tuzemska do iného členského štátu

(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte

...dodávajú s montážou, takže tam sa to inak posudzuje.....
AdrianaA
19.09.12,08:04
Podľa môjho názoru by ste si mali zistiť, či slovenská firma ktorej faktúrujete subdodávku je registrovaná v Rakúsku. Ak áno, tak postupujete podľa § 13ods.1 b.