junior78
04.09.12,08:37
Ahojte

Prosím Vás je potrebné zaevidovať na sklad predajne tovar ktorý hneď od dodávateľa sa premiestni k odberateľovi? Sme stavebniny a kúpili tovar od dodávateľa ktorý sme nevyskladnili u nás v predajni ale hneď odniesli k nášmu odberateľovi. Musíme tovar prijať na skladové karty a potom odpísať alebo netreba? V účtovníctve vediem pre uvedený tovar zvlášť analityku.

Ďakujem
KEJKA
04.09.12,07:53
ja takýto tovar účtujem len cez tovar na ceste 139, alebo materiál na ceste 119, teda bez skladovej karty.
Na DF sa napíše číslo OF - ktorou sa takýto nákup vyfakturuje odberateľovi.
junior78
04.09.12,08:24
Ďakujem

účtujem so spôsobom B. Sklad máme zvlášť a nemáme prepojený s účtovným softvérom, len porovnávame stav na sklade a v účtovníctve + inventarizácie robíme.
Podľa toho čo ste písala by som zaúčtoval tovar na 504+iná analityka a pri predaji 604+iná analityka. +aj faktúry by som označil ako uvádzate. Takto môžem presne oddeliť tovar aj pri kúpe aj pri predaji
KEJKA
04.09.12,08:45
správne, tiež by som to takto robila.
Ďakujem

účtujem so spôsobom B. Sklad máme zvlášť a nemáme prepojený s účtovným softvérom, len porovnávame stav na sklade a v účtovníctve + inventarizácie robíme.
Podľa toho čo ste písala by som zaúčtoval tovar na 504+iná analityka a pri predaji 604+iná analityka. +aj faktúry by som označil ako uvádzate. Takto môžem presne oddeliť tovar aj pri kúpe aj pri predaji
junior78
04.09.12,19:02
Ďakujem