bobino38
04.09.12,09:03
Dobrý deň.
Mal som nehodu a bol som vinník, budem si uplatňovať preplatenie škody z havarijnej poistky a zaujímalo by ma, či je lepšie s faktúrou ísť do poisťovne alebo či je lepšie nech pošle faktúru do poisťovne servis a ja zaplatím servisu len spoluúčasť na poistnom. Ak pojdem s faktúrou do poisťovne, neviem či mi dajú už opravené auto alebo budem musieť čakať kým pošle peniaze poisťovňa mne a potom s peniazmi do servisu. A ešte sa chcem spýtať, či pri trojročnom aute som povinný ísť do servisu, ktorý mi odporúča poisťovňa alebo si môžem vybrať vlastný servis.
ivka70
04.09.12,07:22
Servis ti pravdepodobne vyda auto az ked bude mat peniaze.
Takze bud zaplat a potom si to uplatni u poistovne, ta ti posle rozdiel medzi fakturou a spoluucastou (nam to od vybavovania trvalo asi 4 dni, to uz sme mali peniaze na ucte)
alebo si vypytaj v poistovni kryci list pre servis, kde potvrdia, co zaplatia a potom servisu doplatis.

Ak nechces pouzit odporucany servis, tak to pories s tym krycim listom, to ti poistovna povie, kolko ti da a zvysok si doplat.
bobino38
04.09.12,07:53
Takže ak tomu správne rozumiem, poisťovňa uhradí servisu sumu ukrátenú o moju spoluúčasť a ja servisu doplatím tú moju spoluúčasť?
KEJKA
04.09.12,07:55
spoluúčasť a prípadne DPH - pokiaľ si platiteš DPH, nie občan.
bobino38
04.09.12,09:16
Ešte by ma zaujímalo, či nebude poisťovňa robiť problém pri preplatení faktúry, ak zaplatím plnú sumu v servise, ktorý som si vybral ja a nie ten, ktorý mi ona odporučila...
bubkoch
04.09.12,09:21
Ešte by ma zaujímalo, či nebude poisťovňa robiť problém pri preplatení faktúry, ak zaplatím plnú sumu v servise, ktorý som si vybral ja a nie ten, ktorý mi ona odporučila...

samozrejme ze moze robit problem ... moze namietat rozsah opravy, ceny jednotlivych poloziek, atd ... pri zmluvnom servise ti to nehrozi, tam servis komunikuje s likvidatorom poistovne aj pocas opravy
bobino38
04.09.12,09:24
Takže je lepšie to riešiť krycím listom?..to mi ale auto asi v servise už opravené hneď nevydajú:-(
jb0863
04.09.12,09:32
V poisťovni pýtaj krycí list a tam by sa Ti mali opýtať na aký účet malú poslať € . Nadiktuj účet majiteľa servisu . Potom servis by Ti mal vozidlo vydať aj bez tvojej úhrady a on bude čakať na úhradu z poisťovni.
Zvyčajne sumu uhradia max.do 2 týždňoch.
bubkoch
04.09.12,09:52
V poisťovni pýtaj krycí list a tam by sa Ti mali opýtať na aký účet malú poslať € . Nadiktuj účet majiteľa servisu . Potom servis by Ti mal vozidlo vydať aj bez tvojej úhrady a on bude čakať na úhradu z poisťovni.
Zvyčajne sumu uhradia max.do 2 týždňoch.

poistovna aj servis vedia co maju robit aj bez chodenia poskodeneho a urcite to nefunguje tak ze poistovna posle peniaze na nejaky ucet majitela po nadiktovani poskodenym ...

normalne to funguje tak zmluvny servis a poistovna spolu komunikuju bez zakaznika ... t.j. po dokonceni opravy posle servis do poistovne na schvalenie predfakturu, riadne opečiatkovanu a podpisanu, s firemnymi udajmi, a nasledne po odsuhlaseni poistovna posle servisu kryci list ... na zaklade krycieho listu potom servis zavola zakaznikovi ze si moze prist pre auto, ktore mu po zaplateni spoluucasti vydaju
bobino38
04.09.12,10:03
A keď sa nejedná o zmluvný servis? tak to ako chodí?
bubkoch
04.09.12,10:10
A keď sa nejedná o zmluvný servis? tak to ako chodí?

nemam s tym skusenosti, lebo zatial som nemal najmensi dovod davat opravovat auto nezmluvnemu servisu ... jedine o co si koledujes su problemy pri plneni poistovne ... v oboch pripadoch zaplatis spoluucast, tak naco si tie problemy alebo komplikacie zbytocne vyrabat ?
bobino38
04.09.12,10:21
Lebo v zmluvnom servise im tá oprava bude trvať veeeeeelmi dlho.
ivka70
04.09.12,10:31
Lebo v zmluvnom servise im tá oprava bude trvať veeeeeelmi dlho.

A v nezmluvnom bude trvat kratko?
No tak to by som ako prve povazovala za podozrive .......
jb0863
04.09.12,12:14
Je na majiteľovi vozidla aký účet nahlási poisťovni. A po dohode so servisom sa to dá aj tak ako som napísala.Ver mi......