Avenger
04.09.12,09:31
Dobrý deň,

mám jeden oriešok pre všetkých zanietených poraďákov.

Som živnostník, a na základe zmluvy so slovenským daňovým subjektom(môj klient A), som od marca 2012 vykonával poradenskú činnosť v Čechách pre český daňový subjekt (klient mojho klienta=koncový klient). Samozrejme som fakturoval mojmu Klientovi A. Pri výkone činnosti som cca, po troch mesiacoch zmenil miesto výkonu činnosti(prešiel som do iného mesta v ČR.)
Od Septembra budem mať zmluvný vzťah s iným klientom- volajme ho môj klient B- ktorý je český daň. subjekt. Ale stále budem na základe zmluvy s ním dodávať pre toho istého "koncového klienta" ako v období marec-august. A tak isto opäť zmením miesto výkonu činnosti.
Nikde som nemal prenajaté žiadne priestory, proste vykonávam činnosť v priestoroch koncového klienta, kde sa prevažne zdržiavam pon-štv.
Vzniká mi tak stála prevádzkáreň v ČR?
Ďakujem za odpovede, prípadne rád doplním informácie...
DaneVCechach
15.12.12,07:52
Dobry den,

stala provozovna Vam dle meho nazoru vznika. Smlouva o zamezeni dvojiho zdaneni mezi CR a Slovenskem (100/2003 Sb. m. s.) rika, ze v CR vznika stala provozovna, pokud rezident Slovenska poskytuje v CR sluzby po dobu 6 mesicu v libovolnem dvanactimesicnim obdobi. Pokud tedy poskytujete poradenstvi od 03/2012, pak Vam v 09/2012 vznikla se zpetnou ucinnosti stala provozovna a mel byste se zaregistrovat na financnim urade a zdanovat v CR prijmy z teto poradenske cinnosti.

Zuzana
danova.priznani@seznam.cz