elese
04.09.12,09:36
Dobry den,
zaujimalo by ma,ci niekto z Vas nema skusenosti alebo vedomosti o tom,ci pri uchadzani sa o funkciu riaditela ZUS moze byt udelena vynimka z podmienky 5 rocnej praxe...
Situacia je takato: v januari prebehlo prve VK s tym,ze s do neho prihlasili 3 uchadzaci,vyhrala jedna,ktora vsak nemohla poca sk.roka nastupit.Tym padom do konca sk.roka ostala poverena predchadzajuca riaditelka,ktora skoncila vo VK na 2.mieste.Do polroka vsak muselo byt nove VK,do ktoreho som sa prihlasila aj ja a vyhrala som ho.Bol ale poruseny zakon,kedze mam len 3 roky praxe a byv.riaditelka,ktora opat skoncila druha,to napadla.Cize:VK bolo anulovane a ja som do konca februara poverena riadenim a opat bude musiet byt vyhlasene nove VK.Problem je v tom,ze zriadovatel-obec ma namietky voci byv.riad. a po 7 rokoch uz chce zmenu a moja koncepcia im vyhovuje.Preto ma zaujima,kedze nasla som len,ze moze byt udelena vynimka zo vzdelania,ci neexistuje nejkay sposob,ako moze zriadovatel udelit vynimku aj na tu prax...Ci sa neda napisat niekam na ministerstv :) konkretne u byv.riaditelky je podozrenie na alkohol a chodila tak na dve a pol hodky do prace,cize uz aj rodicia maju namietky.Ako to bude,ak sa do noveho VK neprihlasi zasa nikto vhodny?Na aky cas by ma mohli zasa poverit?Je to uplne Kocurkovo a mna to zaujima,lebo co ja tam za toho pol roka rozbehnem...
Dakujem za akykolvek nazor na tuto situaciu :)
tictac7
04.09.12,07:46
Kde je stanovená prax 5 rokov na výkon funkcie? V zákone alebo len zriaďovateľ takto definoval požiadavky na kandidáta? Ak ich takto definoval zriaďovateľ, bolo napísané, že požaduje minimálne 5 rokov praxe alebo 5 rokov praxe? Bez toho slovíčka "minimálne" to asi nespĺňa ani terajšia riaditeľka :-). A ak si to takto zadefinoval len zriaďovateľ a má záujem, aby si túto funkciu vykonávala Ty, tak vo februári nech nastaví minimálnu prax tak, aby si ju spĺňala :-)
elese
04.09.12,10:15
najmenej pat rokov pedagogickej praxe...nie,praveze tato podmienka je zadefinovana v zakone,ako tzv.nevyhnutna podmienka...len som myslela,ci by v takomto pripade nemohla byt udelena vynimka,kedze tie VK sa tam mozu teraz retazit,je to zuska v obci a ktovie,ci uprimne bude mat zaujem niekto tam ist,ked uz teraz tam mame v podstate dochodcov...mlady clovek je tam rarita a ja denne dochadzam 30 km...neviem,kazdopadne na to poverenie vraj netreba tolko praxe,na to sa starostka specialne informovala,takze teaz je to safe...ja nepotrebujem silou mocou byt riaditelka,nie som prehnane ambiciozna,skor ma do toho tlaci okolie,rodicia,lebo chcu,aby sa tam konecne zacalo nieco diat.a pripada mi nespravodlive,aby niekto neschopny bol v tej funkcii len preto,ze tam uci od 92 roku...inak,dakujem za odpoved :)