koloman555
04.09.12,09:51
Dobry den chcel by som sa spytat ci neviete nahodou , pocul som ze v rakusku sa konaju take dni ked davaju ich nepotrebne veci pred dom a ostatny si to mozu zobrat ci nahodou neviete mi nieco o tomto poradit kedy, ako alebo kde sa tieto veci zvyknu konat blizsie.
Vopred vam dakujem za odpoved
tictac7
04.09.12,08:02
To Tvoje "počul som" troška poopravím. Býva to na jar a na jeseň, v rámci jarného a jesenného upratovania. Tak, ako u nás zvyknú na sídliská veľkoobjemné kontajnery v určité dní pristaviť, tam sú dni, kedy si ľudia pred domy povykladajú nepotrebné veci a chodí auto, ktoré to zbiera. Samozrejme, že niektoré spotrebiče nemusia byť vyložené len z dôvodu ich nefunkčnosti, ale len z dôvodu ich nepotrebnosti. No a na toto niektorí naši našinci prišli a chodia a nakladajú si na svoje autá a vozia sem. O tom, že nám robia hanbu, písať ani nebudem, o tom, že vlastne dovážajú odpad, ktorý po "pretriedení" skončí na nelegálnej skládke by som už rada niečo... Preto ma veľmi tešilo, keď do 30.4.2004 všetci takto naložení "turisti" skončili na hraniciach a vôbec ma neteší, keď takýchto nelegálnych dovozcov odpadu stretávam dnes.