VladimirBA
04.09.12,11:20
Dobry den,
je prosím pravda, že v zmysle Zákona o dani z príjmov a Zakonnika práce §152 :

V prípade, ak zamestnávateľ chce, môže prispievat na stravovanie zamestnancov maximalnou sumou - dnes 55% z 3,80 t.j. 2,09 a od 01.09.2012 sumou 55% zo 4,00 t.j. 2,20 a to bez ohľadu na nominalnu hodnotu stravovacej poukážky a stále ide v zmysle znenia § 19 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov o uznané daňové výdavky (o daňovo uznatelny naklad zamestnávateľa v plnej výške 2,09 € resp. 2,20 €) ??? Aj ked nominalna hodnota poukazok nebude 3,80 € resp. 4,00 €, ale bude len napr. 3,40 € ?

Podla nazoru nasho uctovnika na takyto max. daňovo uznatelny náklad nepotrebujeme ani predchadzajuci súhlas od zástupcov zamestnancov, vyplýva to vraj zo Zákona o dani z príjmov a zo ZP§152 kde sa pise, že:
Zamestnavatel prispieva na stravu zamestnancovi minimalne v sume 55% z ceny stravneho listka, maximalne vsak sumou 55% z ceny stravneho poskytovaneho pri pracovnej ceste v trvani 5-12 hodin (z 3,80 resp. po novom zo 4,00), pricom vraj nominalna hodnota stravneho lístka na uplatnenie možných max. danovo uznatelnych nákladov nie je podstatná.

Dokonca v zmysle ZP §152, odst. 8 vraj moze zamestnavatel (ak chce) vydavat stravne listky zamestnancom, ktori maju ospravedlnenu nepritomnost v praci t.j. v case cerpania riadnej dovolenky, PN a pod.

Poprosim o Vaše kompetentne stanovisko, či je to v skutočnosti tak, aby sme nemali problemy s daňovákmi...... Dakujem.
Tweety
04.09.12,09:23
Dobry den,
je prosím pravda, že v zmysle Zákona o dani z príjmov a Zakonnika práce §152 :

V prípade, ak zamestnávateľ chce, môže prispievat na stravovanie zamestnancov maximalnou sumou - dnes 55% z 3,80 t.j. 2,09 a od 01.09.2012 sumou 55% zo 4,00 t.j. 2,20 a to bez ohľadu na nominalnu hodnotu stravovacej poukážky a stále ide v zmysle znenia § 19 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov o uznané daňové výdavky (o daňovo uznatelny naklad zamestnávateľa v plnej výške 2,09 € resp. 2,20 €) ??? Aj ked nominalna hodnota poukazok nebude 3,80 € resp. 4,00 €, ale bude len napr. 3,40 € ?

Podla nazoru nasho uctovnika na takyto max. daňovo uznatelny náklad nepotrebujeme ani predchadzajuci súhlas od zástupcov zamestnancov, vyplýva to vraj zo Zákona o dani z príjmov a zo ZP§152 kde sa pise, že:
Zamestnavatel prispieva na stravu zamestnancovi minimalne v sume 55% z ceny stravneho listka, maximalne vsak sumou 55% z ceny stravneho poskytovaneho pri pracovnej ceste v trvani 5-12 hodin (z 3,80 resp. po novom zo 4,00), pricom vraj nominalna hodnota stravneho lístka na uplatnenie možných max. danovo uznatelnych nákladov nie je podstatná.

Dokonca v zmysle ZP §152, odst. 8 vraj moze zamestnavatel (ak chce) vydavat stravne listky zamestnancom, ktori maju ospravedlnenu nepritomnost v praci t.j. v case cerpania riadnej dovolenky, PN a pod.

Poprosim o Vaše kompetentne stanovisko, či je to v skutočnosti tak, aby sme nemali problemy s daňovákmi...... Dakujem.
S tými nákladmi je to tak. Max daňovo uznaný príspevok je 55% zo 4€(od 1.9.). Toto vyplýva priamo zo ZP §152. Na to ostatné, je potrebná KZ, alebo dohoda so zástupcami zamestnancov.
VladimirBA
04.09.12,10:12
Čiže môže zamestnavateľ zamestnancovi prispievat a uplatňovať si daňovo uznateľný naklad vo výške 2,20 € (od 1.9. je to tych 55% zo 4,00€) aj na gastrolistok v nominalnej hodnote 3,60 € ?
Mila123
04.09.12,10:16
áno, dokonca ak by bol gastráč za 2,20 mali by zamestnanci GL zadarmo......
jacekova
04.09.12,10:17
áno

treba napísať smernicu nejako takto:
hodnota stravného lístka: 3,60€
55% (zo 4€) : 2,20€

zamestnanec uhradí (alebo sa mu strhne vo výplatnej páske) za 1 lístok: 1,40€

prípadne príspevok zo SF ešte môžete odrátať, ak ho firme chce poskytnúť
jacekova
04.09.12,10:21
nie firme... ale firma :-) preklep
VladimirBA
04.09.12,12:51
dakujem.....
mba
07.09.12,10:18
Chcem sa opýtať, v kolektívnej zmluve máme uzavreté , že zamestnávateľ bude poskytovať stravné lístky aj počas čerpania dovolenky ,pre zamestnávateľa to je uznaný daňový náklad ,ako je to u zamestnanca? tieto lístky nad rámec za odpracované dni ktoré mu zamestnávateľ poskytol aj počas dovolenky podliehajú zdaneniu prípadne odvodovej povinnosti na SP ,ZP? stretla som sa z názorom , že to je jeho naturálny príjem Ďakujem...
Tweety
07.09.12,10:19
Chcem sa opýtať, v kolektívnej zmluve máme uzavreté , že zamestnávateľ bude poskytovať stravné lístky aj počas čerpania dovolenky ,pre zamestnávateľa to je uznaný daňový náklad ,ako je to u zamestnanca? tieto lístky nad rámec za odpracované dni ktoré mu zamestnávateľ poskytol aj počas dovolenky podliehajú zdaneniu prípadne odvodovej povinnosti na SP ,ZP? stretla som sa z názorom , že to je jeho naturálny príjem Ďakujem...
Nie, nie je to naturálny príjem.
tibor1000
06.11.12,20:46
Dobrý večer,prosím toto by aj mna zaujímalo-ked chce zamestnávateľ prispievat stravným kupónom zamestnancom -aj počas čerpania dovolenky,čo musí spísat? Kolektívna zmluva nie je,málo zamestnancov
nejaký interný predpis,kde sa to uvedie?
dakujem vopred
Mila123
06.11.12,20:49
podľa môjho názoru je to pre zamestnávateľa nedaňový náklad......
tibor1000
07.11.12,08:59
podľa môjho názoru je to pre zamestnávateľa nedaňový náklad......
dakujem,aj podla mojho nazoru
Zuzanka2304
08.11.12,14:08
Dobrý deň, ako som čítala túto sekciu a ak som ju aj správne pochopila zamestnávateľ vypláca zamestnancom 55% zo 4€ čo činí 2,20 teda ak zamestnanec odpracoval 23 dní počas jedného mesiaca a vo firme majú stravné lístky v hodnote 3,60. Tak zamestnávateľ zaplatí 23 dní x 2,20 = 50,60 a zamestnancovi zrazria z výplaty 23 dní x 1,40 = 32,20.
No a nechápem prečo v papieroch ,,Prehľad o zrážke SL za mesiac ´´od personalistky je suma vyčíslena 37,26 (23dní x 1,62). Nie je suma 1,62€ ktorú ma zamestnavateľ zaplatiť zlá ?
Za odpoveď vopred Ďakujem . :)
invest
08.11.12,14:14
Nie aj to je správne. Zamestnávateľ hradí 55 % z hodnoty SL 3,60 t.j. 1,98 € a zamestnancovi strháva 45% z hodnoty SL 3,60, t.j. 1,62 €. V tomto prípade neprispieva na stravu zo SF.
Vyššie uvedená je druhá možnosť, že zamestnávateľ môže uplatniť do daňových výdavkov 55% z hodnoty SL vo výške 4,00 €.
Zuzanka2304
09.11.12,09:40
takže ak zamestnávateľ neprispieva na stravu zo SF takže vždy cena lístku sa hradí spôsobom 55% zamestnavateť a 45% zamestnanec a neni žiadna určená cena ako v druhej možnosti.
invest
09.11.12,12:43
V podstate sú dve možnosti. Zamestnávateľ môže uplatniť do daňových nákladov 55% z hodnoty konkrétneho stravného lístka alebo 55 % z hodnoty sadzieb stravného pre tuzemské pracovné cesty (zo 4,00 €). Zvyšok platí zamestnanec, ak zamestnávateľ neprispeiva zo SF.
Zuzanka2304
12.11.12,09:21
ďakujem za všetky odpovede.
Muziku
28.12.12,08:39
Akým spôsobom funguje ten sociálny fond?
Ak zamestnávateľ prispeje zamestnancovi na SL okrem 55% zo 4€ = t.j. 2,20€ môže mu ešte prispieť zo SF? Bude aj to daňový náklad?
KEJKA
28.12.12,13:13
príspevok zo SF nie je náklad ale čerpanie SF. Nákladom je tvorba SF.
Peggynka
29.12.12,11:26
Som SZČO bez zamestnancov.Uvažujem o tom,že by som si dala do nákladov svoje stravovanie,keďže moje náklady v tomto podnikaní je práca (moja).Pochopila som dobre,že od 1.1.2013 to môže byť 2,20€/deň ? Ide mi o to,aby to bolo bez komplikácii v účtovníctve. Ďakujem za pomoc.
Mila123
29.12.12,11:42
Som SZČO bez zamestnancov.Uvažujem o tom,že by som si dala do nákladov svoje stravovanie,keďže moje náklady v tomto podnikaní je práca (moja).Pochopila som dobre,že od 1.1.2013 to môže byť 2,20€/deň ? Ide mi o to,aby to bolo bez komplikácii v účtovníctve. Ďakujem za pomoc.
ty máš obedy za 2.20? prečo tak málo, max. čiastka gastrolístokov je predsa od 9/2012 4€ za odpracovaný deň
manus
01.01.13,18:37
Som SZČO bez zamestnancov.Uvažujem o tom,že by som si dala do nákladov svoje stravovanie,keďže moje náklady v tomto podnikaní je práca (moja).Pochopila som dobre,že od 1.1.2013 to môže byť 2,20€/deň ? Ide mi o to,aby to bolo bez komplikácii v účtovníctve. Ďakujem za pomoc.
Ty ako SZČO si môžeš dať do nákladov 100% sumy stravného, čiže od 1.9.2012 je to 4€. Tých 2,2€ by platilo v prípade tvojich zamestnancov, ale píšeš že žiadnych nemáš. Takže pre teba 4€ na každý odpracovaný pracovný deň
Tina855
06.01.13,12:53
ahojte, kamarátka má takýto prípad, majú stravné lístky 3 eurá, do nákladov si dávajú 2,20 eur, zamestnanec si dopláca 0,5 eur a zo SF prispievajú sumou 0,35 eur. asi do polovice roka im to vychádzalo lebo mali prenesený SF z min. rokov, ale teraz prišla na to, že posledné dva mesiace jej účet 472 po zaúčtovaní stravných lístkov vychádza do mínusu. Ako by ste to riešili? presunuli by ste z tej sumy 0,35 eur niečo do nedaňových výdavkov?
Sarlotka
06.01.13,15:53
kedze zamestnavatel uhradza tym padom zamestnancov 2,55 eur a max si môže dať do nákladov 2,20 (od 1.9.2012) tak je 0.35 nedanovy naklad (vydavok - asi sa jedna o JU)
Tina855
06.01.13,17:21
Ide o PU, a keby to nechá 2,20 -daňový, 0,50 eur si doplácajú 0,15 dá nedaňový a 0,20 eur príspevok zo SF?
Tina855
07.01.13,13:59
Môže to tak spraviť? aby nemuseli spätne zamestnanci doplácať?
nika.sum
07.01.13,14:26
Som SZČO bez zamestnancov.Uvažujem o tom,že by som si dala do nákladov svoje stravovanie,keďže moje náklady v tomto podnikaní je práca (moja).Pochopila som dobre,že od 1.1.2013 to môže byť 2,20€/deň ? Ide mi o to,aby to bolo bez komplikácii v účtovníctve. Ďakujem za pomoc.

Uz to tu odznelo od 1.9.2012 su to 4 EUR na odpracovany den, ale bud si zakupis stravne listky alebo budes mat doklad od stravy (blok z restauracie, jedalne) a urcite sa nedaju uplatnit spatne zakupene stravne listky.
Jana1303
11.01.13,11:04
poprosím o radu:
Spol. XY, s.r.o., platca dph, má 2 zamestnancov od 3.12.2012, ktorí sa stravujú v reštauračnom zariadení, nedostávajú stravné lístky, ale odovzdávajú zamestnávateľovi bločky z ERP z reštaurácie, hodnota jedla je 3,-Eur.
Poprosím o radu, ako zaúčtovať tieto bločky, či je možné z nich uplatniť dph?, keď zamestnávateľ im chce preplácať 55% z hodnoty stravného t.j. 2,20 Eur, a ešte niečo so SF??
ďakujem...........
Tweety
11.01.13,11:10
Zamestnáv. nepostupuje v súlade s §152 ZP.

1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí.
(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.
Jana1303
11.01.13,11:19
to teda znamená, že zamestnávateľ musí kúpiť stravné lístky, alebo mu reštaurácia vystaví faktúru?
Tweety
11.01.13,12:01
to teda znamená, že zamestnávateľ musí kúpiť stravné lístky, alebo mu reštaurácia vystaví faktúru?
Má stravovanie zamestnancom zabezpečiť a on to nezabezpečuje. Takže buď urobí zmluvu s nejakým stravovacím zariadením, alebo zakúpi SL. Ak takú možnosť nemá, musí poskytnúť finančný príspevok.
Braňo
11.01.13,12:08
riešili by sme to znížením príspevku na jeden lístok zo sociálneho fondu, odporúčam do 10 centov..
heja3
06.02.13,13:03
Môjmu zamestnávateľovi vypovedala zmluvu reštaurácia, v ktorej sme mali zabezpečené obedy.
Zatiaľ nenakúpil stravné lístky. Môže za túto dobu (kým to vyrieši) poskytnúť finančný príspevok?
Niekde som čítala, že tento finančný príspevok ide do vymer.základu na odvody a sa zdaňuje, ak tam nie sú zdravotné problémy (odporúčanie lekárom).
Takže moja otázka:
Finančný príspevok na stravovanie : ako príplatok pred zdanením - počítané minimálne 3€ na deň (75% z 4€) a následne odvody + daň?
A ako sa potom rozúčtujú náklady na stravovanie- máme JÚ? Normálne 3€ -2,2€ - zo SF príspevok=zvyšok nezdaňovaný?
Alebo mám počkať, kým kúpi stravné lístky, a potom podľa odpracovaných dní pridelím spätne?
Ľaľa
10.02.13,21:31
Prosím poradiť ako správne riešiť nasledovný problém: S.R.O.čka má konateľa, ktorý vykonáva túto funkciu na základe Zmluvy o výkone funkcie konateľa uzatvorenej v zmysle obch. zákonníka. Konateľ nemá v s.r.o.čke majetkovú účasť. Za výkon funkcie poberá mesačne odmenu.V s.r.o. pôsobí odborová organizácia, je uzavretá v kolektívna zmluva, v ktorej je dohodnuté, že zamestnávateľ zabezpečí stravovanie zamestnancom i konateľovi. Zamestnávateľ poskytuje teda zamestnancom a aj konateľovi stravné lístky v hodnote 3 € . Zamestnávateľ prispieva zamestnancovi a aj konateľovi na stravné lístky v zmysle zákonníka práce, na časť stravného lístka prispieva zamestnávateľ (vo výške 55 % z hodnoty stravného lístka t.j. 1,65 € z hodnoty 3 €) zo svojich zdrojov, na časť stravného lístka zo sociálneho fondu 0,25 €, zvyšok si hradí zamestnanec aj konateľ sám (1,10 €). V zmysle zákona o dani z príjmov spoločnosť zdaňuje príjem konateľa za prácu ako príjem zo závislej činnosti, no keď čítam zákon o sociálnom fonde tak mi vychádza, že spoločnosť by nemala konateľovi prispievať na stravný lístok zo sociálneho fondu. Robilo sa to tak od mája 2011 a do 31.12.2012. Prosím Vás ako by to bolo najlepšie opraviť?
nika.sum
07.03.13,14:04
Ahoj, ak zamestnavatel (platitel DPH) vo vlastnom zariadeni prispeje na cenu jedla nad ramec zakona, musi z tejto ciastky zaplatit DPH?
Priklad :
kalkulacia jedla 3,-
55%prisp. 2,2
soc.fond 0,50
zamestavatel 0,30 - musi z tejto sumy odviest DPH? viem ze to bude nedanovy naklad. Na ake ucty tuto sumu zautovat?
Asi ano len si to chcem overit, ci je to §9 odst.3 ZoDPH?
nika.sum
08.03.13,04:29
Nikto? A uctovanie by bolo 527au/602,343?
Zita5
08.03.13,06:48
Nikto? A uctovanie by bolo 527au/602,343?

DPH odviesť musíte .Príspevok na stravovanie nad rámec zákona Cenigová vo svojej najnovšej publikácii uvádza

Účet 528 - Ostatné sociálne náklady je účelovým účtom na ktorom sa účtujú ostatné sociálne náklady vynaložené v prospech zamestnancov nad rámec zákonných predpisov ...napr.

Príspevok na stravovanie vrátane DPH ,presahujúci limit ustanovený v §152 Zák.práce,ak nejde o príspevok zo SF alebo z iných zdrojov vytvorených zo zisku UJ a to pri poskytovaní stravovania :

- vo vlastnom stravovacom zariadení 528xxx/622xxx;343 xxx
- v cudzom stravovacom zariadení 528xxx/321xxx;343xxx
nika.sum
08.03.13,07:45
Dakujem Zitulka, ja som to uctovanie u cenigovej prehliadla a to do toho cumim uz neviem kolko. Este sa chcem spytat, ak stanovujem kalkulaciu jedla musim dodrzat tie minimalne hodnoty ako su pri stravnych listkoch od 1.9.2012 min.3EUR alebo moze byt kalkulacia nizsia. Ide o to, ze davam doporiadku stravovanie pri prevzatej firme. Myslela som ze sa to do konca roku vykryje so SF a zial nie.
A este, teraz ked pozeram Cenigovu, ak poskytujem stravne vo vlastnom zariadeni a cela kalkulacia je vykryta prispevkom zamestnavatela (55%) a SF, tak neodvadzam DPH nie? Tak som to aspon pochopila podla prispevkov tu na porade.
Tweety
08.03.13,07:57
Dakujem Zitulka, ja som to uctovanie u cenigovej prehliadla a to do toho cumim uz neviem kolko. Este sa chcem spytat, ak stanovujem kalkulaciu jedla musim dodrzat tie minimalne hodnoty ako su pri stravnych listkoch od 1.9.2012 min.3EUR alebo moze byt kalkulacia nizsia. Ide o to, ze davam doporiadku stravovanie pri prevzatej firme. Myslela som ze sa to do konca roku vykryje so SF a zial nie.
A este, teraz ked pozeram Cenigovu, ak poskytujem stravne vo vlastnom zariadeni a cela kalkulacia je vykryta prispevkom zamestnavatela (55%) a SF, tak neodvadzam DPH nie? Tak som to aspon pochopila podla prispevkov tu na porade.
DPh musí odviesť aj keď je to vlastné zariadenie.
nika.sum
08.03.13,08:03
DPh musí odviesť aj keď je to vlastné zariadenie.

nad ramec viem, ale treba z celej ceny jedla? ak mam napr. cenu jedla 2,5 EUR a z toho 2,20 hradi zamestnavatel a 0,30 je SF, cize zamestnavatel nedoplaca nic. Aj v tomto pripade odvadzam DPH?
Tweety
08.03.13,08:14
nad ramec viem, ale treba z celej ceny jedla? ak mam napr. cenu jedla 2,5 EUR a z toho 2,20 hradi zamestnavatel a 0,30 je SF, cize zamestnavatel nedoplaca nic. Aj v tomto pripade odvadzam DPH?
Dph z bezodplatného plnenia treba odviesť. Pozri si Cenigovú.
nika.sum
08.03.13,08:31
Dph z bezodplatného plnenia treba odviesť. Pozri si Cenigovú.

Praveze pozeram, ja chapem bezodplatne plnenie to co poskytnem nad ramec zakona, cize to co by bolo u mna nedanovy naklad. Ale pokial im poskytne co som zo zakona povinna, tak to nie je bezodplatne plnenie. Alebo tomu nechapem dobre? Prepacte, ja viem, ze toho mate vela, nechcem otravovat, ale vzdy ked si myslim, ze tomu rozumiem, znovu nieco precitam a som tam kde som bola predtym...
Zita5
08.03.13,08:33
nad ramec viem, ale treba z celej ceny jedla? ak mam napr. cenu jedla 2,5 EUR a z toho 2,20 hradi zamestnavatel a 0,30 je SF, cize zamestnavatel nedoplaca nic. Aj v tomto pripade odvadzam DPH?

Pozri tu je to pekne rozpísané http://static.eplanet.sk/files/9788096994632_04.pdf
Zita5
08.03.13,08:35
Praveze pozeram, ja chapem bezodplatne plnenie to co poskytnem nad ramec zakona, cize to co by bolo u mna nedanovy naklad. Ale pokial im poskytne co som zo zakona povinna, tak to nie je bezodplatne plnenie. Alebo tomu nechapem dobre? Prepacte, ja viem, ze toho mate vela, nechcem otravovat, ale vzdy ked si myslim, ze tomu rozumiem, znovu nieco precitam a som tam kde som bola predtym...

Ale ak máte vlastné stravovacie zariadenie(ja ho síce neúčtujem,tak len uvažujem) a jedná sa o platiteľa DPH , ktorý si uplatnil na vstupe odpočet DPH , tak výstup musíš zaťažiť DPH aj ak sa nejedná o príspevok nad rámec zákona .
nika.sum
08.03.13,08:56
Dakujem obom. Ja som nasla este toto je to sice z r. 2007 ale mam pocit, ze sa ohladne tohoto nic nemenilo:

http://www.pp.sk/6486/Stravovanie-zamestnancov-a-podnikatelov-podla-zakona-o-DPH_A-DUPP29444.aspx

tiez som nasla viac tem ohladne mojej otazky, takze este idem dalej studovat. Velmi pekne dakujem este raz za vas cas.
Samantha
20.03.13,21:39
Ahojte poraďáci,

mám podobný problém, naši 3 zamestnanci prečerpali stravné lístky - počas roka sme každému dali 2 SL navyše (dokopy teda 6), ako mali nárok. Čo s tým teraz na konci roka? Máme SL v hodnote 3,6 €. 2,20€ si dávame do N (527), 1,31 € si platia zamestnanci a 0,09 € prispievame zo SF.

Napadajú mi nasl. možnosti:
- 6 SL - 6 * (2,20 + 0,09) = 13,74 - nedaňový N (528?/213)- avšak to že dostali nad rámec SL neovplyvní ich zdaň. mzdu? nemusia si to zdaniť, prípadne odviesť z toho odvody?

- 6 SL - si celé zakúpia = doplatia mi 13,74 € (211/213)

Poradíte? Vopred ďakujem :)
Samantha
23.03.13,14:19
Ahojte poraďáci,

mám podobný problém, naši 3 zamestnanci prečerpali stravné lístky - počas roka sme každému dali 2 SL navyše (dokopy teda 6), ako mali nárok. Čo s tým teraz na konci roka? Máme SL v hodnote 3,6 €. 2,20€ si dávame do N (527), 1,31 € si platia zamestnanci a 0,09 € prispievame zo SF.

Napadajú mi nasl. možnosti:
- 6 SL - 6 * (2,20 + 0,09) = 13,74 - nedaňový N (528?/213)- avšak to že dostali nad rámec SL neovplyvní ich zdaň. mzdu? nemusia si to zdaniť, prípadne odviesť z toho odvody?

- 6 SL - si celé zakúpia = doplatia mi 13,74 € (211/213)

Poradíte? Vopred ďakujem :)

Posúvam... neporadí nikto? a tiež účtovanie v JU... prosim.. dakujem :)