Katarina24
04.09.12,11:14
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Má zamestnanec po skončení PP nárok na originál tlačiva /napr. Osvedčenie o odbornej spôsobilosti/, ak tútu spôsobilosť nadobudol na náklady zamestnávateľa?

Ďakujem veľmi pekne

Katarína
Tweety
04.09.12,09:16
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Má zamestnanec po skončení PP nárok na originál tlačiva /napr. Osvedčenie o odbornej spôsobilosti/, ak tútu spôsobilosť nadobudol na náklady zamestnávateľa?

Ďakujem veľmi pekne

Katarína
Má. A načo by bola zamestnávateľovi? Veď je na meno, nie?
tictac7
04.09.12,09:33
Má. A načo by bola zamestnávateľovi? Veď je na meno, nie?

...sú "zamestnanci", ktorí sa zamestnajú len na dobu, kým ich vyškolia a získajú príslušné osvedčenia zadarmo. Voči takým sa treba brániť uzatvorením dohody - pozri § 155 ZP...
Tweety
04.09.12,09:34
...sú "zamestnanci", ktorí sa zamestnajú len na dobu, kým ich vyškolia a získajú príslušné osvedčenia zadarmo. Voči takým sa treba brániť uzatvorením dohody - pozri § 155 ZP...
Veď samozrejme, na to je tam ten § v ZP.
Katarina24
04.09.12,09:43
Ak ale dohoda v zmysle § 155 ZP nebola uzatvorená, zamestnanec PP skončil a písomnou žiadosťou požiadal zamestnávateľa o zaslanie orgin. Osvedčenia, zamestnávateľ je povinný mu ho poslať?
tictac7
04.09.12,09:47
Ak ale dohoda v zmysle § 155 ZP nebola uzatvorená, zamestnanec PP skončil a písomnou žiadosťou požiadal zamestnávateľa o zaslanie orgin. Osvedčenia, zamestnávateľ je povinný mu ho poslať?

áno, máte ponaučenie do budúcna...
tictac7
04.09.12,09:48
prepáč, ja som chcela citovať zadávateľku :-) Ja viem, že Ty to ovládaš :-))))
Tweety
04.09.12,09:52
nemám dôvod niečo prepáčovať,