Alenaa
20.02.06,17:06
Ak Vás môžem poprosiť, mám nasledovný problém:
Poprosil ma známy, keďže robím účtovníctvo, aby som mu poradil - no ja neviem:
Je zamestnaný a dane mu vyrátajú v práci. Minulý rok zdedil nehnutelný majetok - byt / nie po priamom príbuznom/ hneď ten byt aj predal /bolo ich viac, on je len jeden z dedičov/
Aké daňové priznanie má podať z predaja hnutelného majetku? V zamestnaní mu to nezapočítali! Má to nahlásiť dodatočne mzdovej účtovníčke, alebo má podať daňové priznanie sám? Keď áno, aký typ A,B?
Prosím poraďte mi, ďakujem
Alena
Johanka
20.02.06,16:32
Jedno upresnenie - byt je nehnuteľnosť. Ak mal okrem príjmov zo zamestnania aj iné príjmy ( z prevodu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti), musí si sám podať DP typ B.
Alenaa
20.02.06,16:48
Takže musí v zamestnaní požiadať o zúčtovanie príjmov, potom si podá daňové priznanie a uvedie príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti?
Tweety
20.02.06,16:52
Takže musí v zamestnaní požiadať o zúčtovanie príjmov, potom si podá daňové priznanie a uvedie príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti?
Pretože mal aj iné príjmy musí si podať sám DP. V zamestnaní mu dajú potvrdenie o príjmoch zo ZČ(nemôže žiadať o RZD) a tie si pripočíta k ostatným a podá priznanie za všetky príjmy spolu;) .