jokel25
04.09.12,19:28
Pri dedičskom konaní som sa vzdal nároku na svoj podiel z asi 500m2 záhrady, ktorá bola ohodnotená znalcom (ktorého vybavovala druhá strana-dcéra po mojej nebohej babičke) na 2900€. Bolo to z dôvodu, že si chcela ponechať záhradu, ústne sme sa dohodli, že ma vyplatí neskôr, keď peniaze bude mať. Neskôr som sa však dozvedel, že v uvedenej lokalite sa ceny pozemkov (záhrad) pohybujú pre podobnú veľkosť pozemku v cene okolo 100 000€. Ona ma však chce vyplatiť podľa posudku použitého pri dedičskom konaní.
Tu by som sa chcel opýtať, či je možné ešte raz otvoriť dedičské konanie súdnou cestou z dôvodu, že som bol uvedený do omylu možným nesprávnym znaleckým posudkom? Ja som sa totiž vzdal svojho podielu z čiastky 2900€ ale v skutočnosti sa mala dediť vyššií podiel, keďže cena je omnoho vyššia.
draik
04.09.12,18:00
Ak ste uzatvorili dohodu, kde je uvedená čiastka, tak s tým už veľa nenarobíte. Na podhodnotenie majetku sa pozerá aj notár skrz poplatkov (ale možno ho tiež zmiatol posudok).
hubatá
04.09.12,18:13
To musela byť veľmi dobrá lokalita keď za 5 árovú záhradu uvádzaš trhovú cenu 100 000 €!

Ale je aj ohromný rozdiel 100 000 a 2900 €, to ako si si nemohol všimnúť taký do očí bijúci finančný rozdiel? Nepoviem keby to bolo pár stovák €, ale desattisíce €?
jokel25
04.09.12,18:13
Ale taký obrovský rozdiel?
jokel25
04.09.12,18:22
Spoliehal som sa že je to v poriadku, keďže sme blízka rodina a výchádzali sme spolu dobre. Neskôr som videl inzerát na tri susedné pozemky od tohto a cena sa pohybovala okolo tých 100 000€(boli trošku väčšie). A pozemok je neďaleko centra Košíc.
jokel25
04.09.12,18:25
Teraz to je záhrada, ale je možné ju brať ako stavebný pozemok blízko centra Košíc.
day
04.09.12,18:26
Ved si daj urobit novy znalecky, daj to na sud so zalobou na znalca a dceru po babicke.
.... tiez si myslim, ze mas zle info o cenach, kde to je?
buchač
04.09.12,18:38
Teraz to je záhrada, ale je možné ju brať ako stavebný pozemok blízko centra Košíc.

...všetko je možné ......niekedy aj to , že motyka vystrelí....

Ja by som sa však postavil na pevnú zem a nelietal niekde v oblakoch .....

500 štvorákov je za takúto cifru pre nejakého , ktorý fakt nevie , čo s peniazmi.....
Na druhej strane ale takýto pracháč na takejto výmere postaví akurát hajzel ....


jokel25 8 Minutes Ago #20219
Spoliehal som sa že je to v poriadku, keďže sme blízka rodina a výchádzali sme spolu dobre. Neskôr som videl inzerát na tri susedné pozemky od tohto a cena sa pohybovala okolo tých 100 000€(boli trošku väčšie). A pozemok je neďaleko centra Košíc.


Urob si reálny prehľad o cenách na realitnom trhu , daj si niečo na ukľudnenie - trieskaš bludy ...a zahas tu marišku ....

http://www.topreality.sk/index.php?cat=&form=1&type%5B%5D=809®ion=802&obec=&distance=&q=&cena_od=&cena_do=&vymera_od=&vymera_do=&n_search=search&page=estate
jokel25
04.09.12,18:53
...všetko je možné ......niekedy aj to , že motyka vystrelí....

Ja by som sa však postavil na pevnú zem a nelietal niekde v oblakoch .....

500 štvorákov je za takúto cifru pre nejakého , ktorý fakt nevie , čo s peniazmi.....
Na druhej strane ale takýto pracháč na takejto výmere postaví akurát hajzel ....



Urob si reálny prehľad o cenách na realitnom trhu , daj si niečo na ukľudnenie - trieskaš bludy ...a zahas tu marišku ....

http://www.topreality.sk/index.php?cat=&form=1&type%5B%5D=809®ion=802&obec=&distance=&q=&cena_od=&cena_do=&vymera_od=&vymera_do=&n_search=search&page=estate
Si pozri inzerát, tieto pozemky stoja vedľa záhrady, všetky okolité má už odkúpené realitka, na pozemku záhrady sú základy menšieho domu takže dom tam postavíš a nepýtal som sa názor ohľadne cien pozemkov,ale na to či sa dá napadnúť znalecký posudok po uzavreti dedičstva.A ušetri si trápne komentáre ak nevieš poradiť k veci.
jokel25
04.09.12,18:54
buchač
04.09.12,19:04
http://www.reality.sk/inzerat/RE0003802-12-000092/century-21-golden-real-ponuka-century-21-predaj-pozemkov-stara-spisska-cesta

....čítaš poriadne ....a všetko ????????

Klikni v danom inzeráte na ....." Ďalšie informácie o nehnuteľnosti nájdete tu."

...a ozaj ...dnes je už v platnosti zákon , kde sa už dá aj na záhrade stavať ...

Zbehni na Horný Bankov a uvidíš tie baráky ...a určite neboli tie pozemky za také horibilné ceny ...
Ja som tam mal 4 áre ....predal som za 10 litrov a to som bol ešte rád , že som vôbec predal ...
misoft
04.09.12,20:21
Ale ten to prepočítal asi na Sk - veď 2900€ = cca 87000 Sk - robí si z nás bláznov, alebo čítať nevie v inzerátoch.