noemi66
04.09.12,20:33
Dobrý večer, prosím o radu...som na rodičovskej dovolenke(dcérka bude mať tri roky v apríli) a zamestrnávateľ mi navrhol, aby som nastúpila už od novembra, ale na polovičný úväzok. Chcem sa opýtať, či môžem súbežne poberať rodičovský príspevok, no ešte viac ma trápi otázka, či mi zamestnávateľ môže dať po skončení rodičovskej dovolenky ľahšie výpoveď(skončenie prac.pomeru výpoveďou samozrejme bez odstupného), keď budem zamestnaná len na polovičný úväzok.Bojím sa, aby som sa neunáhlila a nespravila chybu, ktorá sa nebude dať vrátiť. Ďakujem za odpoveď.
ewita888
04.09.12,18:45
Dobrý večer, prosím o radu...som na rodičovskej dovolenke(dcérka bude mať tri roky v apríli) a zamestrnávateľ mi navrhol, aby som nastúpila už od novembra, ale na polovičný úväzok. Chcem sa opýtať, či môžem súbežne poberať rodičovský príspevok ,môžeš no ešte viac ma trápi otázka, či mi zamestnávateľ môže dať po skončení rodičovskej dovolenky ľahšie výpoveď ľahšie nie(skončenie prac.pomeru výpoveďou samozrejme bez odstupného),keď ti dá výpoved zamestnávateľ, máš nárok na odstupné, akurát ho budeš mať zrejme menšie, keďže budeš mať menšiu mzdu keď budem zamestnaná len na polovičný úväzok.Bojím sa, aby som sa neunáhlila a nespravila chybu, ktorá sa nebude dať vrátiť. Ďakujem za odpoveď.
v texte
noemi66
05.09.12,11:19
Ewita888 ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Dosť sa pre to trápim a neviem sa rozhodnúť, čo mám spraviť. Bojím sa, že potom mi už zamestnávateľ nedá zmluvu na "normálny" pracovný čas. Ale ďakujem .
noemi66
05.09.12,19:19
Dobrý večer, ešte som sa chcela opýtať - po skončení materskej (po 6-tich mesiacoch) som zamestnávateľovi písomne neoznámila, do akého času plánujem byť na rodičovskej dovolenke (len sme sa ústne dohodli, že by som nastúpila od 1.1.2013 - dcérka bude mať tri roky v apríli). Môžem dodatočne zamestnávateľovi oznámiť, že by som chcela zostať na rodičovskej dovolenke až do apríla? Bude zamestnávateľ toto moje rozhodnutie akceptovať? Ďakujem pekne za odpoveď.
KEJKA
06.09.12,04:44
rozhodnutie je na tebe, a do troch rokov mu môžeš oznámiť zmenu viackrát, on to akceptovať musí, nie je to žiadosť z tvojej strany, len oznámenie.