Aprilia
05.09.12,10:55
Máme nájomcu podnikateľa, neplatiteľa DPH.Nájom som vyfakturovala bez DPH.Do zmluvy dal majiteľ vetu,že nájomca bude platiť nájom dopredu a tiež zaplatí zábezpeku vo výške mesačného nájmu.Tú zábezpeku mám dať tiež bez DPH?Táto by mala slúžiť na to,že keď napríklad odíde a nebude mať zaplatenú napr.energiu tak sa to na to použije.Tiež neviem ako to zaúčtovať.Ďakujem
Tweety
05.09.12,09:01
Máme nájomcu podnikateľa, neplatiteľa DPH.Nájom som vyfakturovala bez DPH.Do zmluvy dal majiteľ vetu,že nájomca bude platiť nájom dopredu a tiež zaplatí zábezpeku vo výške mesačného nájmu.Tú zábezpeku mám dať tiež bez DPH?Táto by mala slúžiť na to,že keď napríklad odíde a nebude mať zaplatenú napr.energiu tak sa to na to použije.Tiež neviem ako to bezpeka nepodlieha zaúčtovať.Ďakujem
Zábezpeka nie je predmetom dane. Je od neplatiteľa, tak neviem, v čom je problém. Nemôžeš účtovať o dph, keď ju vyčíslenú nemáš. Treba ju zaúčtovať ako pohľadávku.
Aprilia
05.09.12,09:20
On to prišiel zaplatiť v hotovosti a máme registr.pokladňu.Do nej sa nedá nahodiť príjem bez DPH len úhrada faktúry.Ak spravím faktúru tak ako by som ju zaúčtovala?
fličo
16.09.12,18:18
U nás tiež zabezpečujeme prípadné nezaplatenie nájmu formou zábezpeky, nájomca zaplatí buď v hotovosti (obyčajný príjmový pokladničný doklad) alebo na účet, účtujeme 221,211/379A ako záväzok, pretože pri odchode pokiaľ bude mať všetko vyrovnané, mu peniaze budú vrátené. Zábezpeka nie je predmetom DPH a ani nemusí byť tento príjem evidovaný cez ERP.