euphorbia
05.09.12,19:01
Ahojte poradaci,
chcem sa spytat, ci mi moze sef znizit plat, ked som tehotna. Tehotenstvo som riadne oznamila pisomne vo forme oznamenia so vsetkymi nalezitostami a prekopirovanym tehotenskym preukazom, kde je vsetko uvedene a peciatka apodpis gynekologicky. O znizeni pplatu som bola informovana pisomne v obalke s doporucenim, ktore som prebrala a nevedela o obsahu samozrejme. V poste som mala platovy dekret s upravenou -znizenou- hrubou mzdou a bolo tam uvedene, ze nadobuda platnost od 1.9.2012 a sefov podpis, k tomu bol prilozeny list v duchu, ze kedze sa nam znizil predaj a obrat a cena liekov sa znizuje- pracujem ako magistra v sietovej lekarni- tak mi znizuju plat.
Ja som nic nepodpisovala ani som nebola vopred informovana a oboznamena.
Poradte mi prosim, ako sa mam branit. Dakujem
Tweety
05.09.12,17:02
Ahojte poradaci,
chcem sa spytat, ci mi moze sef znizit plat, ked som tehotna. Tehotenstvo som riadne oznamila pisomne vo forme oznamenia so vsetkymi nalezitostami a prekopirovanym tehotenskym preukazom, kde je vsetko uvedene a peciatka apodpis gynekologicky. O znizeni pplatu som bola informovana pisomne v obalke s doporucenim, ktore som prebrala a nevedela o obsahu samozrejme. V poste som mala platovy dekret s upravenou -znizenou- hrubou mzdou a bolo tam uvedene, ze nadobuda platnost od 1.9.2012 a sefov podpis, k tomu bol prilozeny list v duchu, ze kedze sa nam znizil predaj a obrat a cena liekov sa znizuje- pracujem ako magistra v sietovej lekarni- tak mi znizuju plat.
Ja som nic nepodpisovala ani som nebola vopred informovana a oboznamena.
Poradte mi prosim, ako sa mam branit. Dakujem
Na zmenu PZ, dodatku, teda aj platového dekrétu potrebuje zamestnáv. súhlas zamestnanca. AK ho nemá, nová zmena neplatí.
veronikasad
05.09.12,17:14
Ahojte poradaci,
chcem sa spytat, ci mi moze sef znizit plat, ked som tehotna. Tehotenstvo som riadne oznamila pisomne vo forme oznamenia so vsetkymi nalezitostami a prekopirovanym tehotenskym preukazom, kde je vsetko uvedene a peciatka apodpis gynekologicky. O znizeni pplatu som bola informovana pisomne v obalke s doporucenim, ktore som prebrala a nevedela o obsahu samozrejme. V poste som mala platovy dekret s upravenou -znizenou- hrubou mzdou a bolo tam uvedene, ze nadobuda platnost od 1.9.2012 a sefov podpis, k tomu bol prilozeny list v duchu, ze kedze sa nam znizil predaj a obrat a cena liekov sa znizuje- pracujem ako magistra v sietovej lekarni- tak mi znizuju plat.
Ja som nic nepodpisovala ani som nebola vopred informovana a oboznamena.
Poradte mi prosim, ako sa mam branit. Dakujem
Tehotenstvo nie je dôvodom na zníženie platu. Počas neho by ťa mohli preradiť na inú prácu v prípade, ak by tvoja súčasná práca ohrozovala tehotenstvo. Vtedy by si mala nárok na doplatok zo Sociálnej poisťovne.
euphorbia
05.09.12,17:42
Ahoj, ale ako dovod bol udany znizeny obrat a zvysena cena liekov vo forme prilozeneho listu.
terezamaria
05.09.12,17:57
Ahojte poradaci,
chcem sa spytat, ci mi moze sef znizit plat, ked som tehotna. Tehotenstvo som riadne oznamila pisomne vo forme oznamenia so vsetkymi nalezitostami a prekopirovanym tehotenskym preukazom, kde je vsetko uvedene a peciatka apodpis gynekologicky. O znizeni pplatu som bola informovana pisomne v obalke s doporucenim, ktore som prebrala a nevedela o obsahu samozrejme. V poste som mala platovy dekret s upravenou -znizenou- hrubou mzdou a bolo tam uvedene, ze nadobuda platnost od 1.9.2012 a sefov podpis, k tomu bol prilozeny list v duchu, ze kedze sa nam znizil predaj a obrat a cena liekov sa znizuje- pracujem ako magistra v sietovej lekarni- tak mi znizuju plat.
Ja som nic nepodpisovala ani som nebola vopred informovana a oboznamena.
Poradte mi prosim, ako sa mam branit. Dakujem
Pokiaľ Ty nepodpíšeš nový platový dekrét, tak Ti platí starý. Na to, aby nový vstúpil do platnosti je treba podpis obidvoch zmluvných strán. Takže pokiaľ Ti nebude vyplatená pôvodná mzda, budeš si ju u zamestnávateľa písomne vymáhať.
Pokiaľ si prebrala písomné zdôvodnenie zmeny platového dekrétu, písomne naň aj odpíš, že nesúhlasíš s jeho zmenou.
O Tvojom tehotenstve si ho mohla informovať listom, ktorý by Ti gynekologička podpísala a potvrdila, nemusela si kopírovať tehotenskú knižku.
euphorbia
05.09.12,18:03
Takze som urobila zle s tou tehotenskou knizkou? Ja som mu poslala aj oficialne oznamenie, mozem este jednu radu? Asi ake body by mal ten odpovedajuci list obsahovat? Krasne dakujem.
terezamaria
05.09.12,18:15
Takze som urobila zle s tou tehotenskou knizkou? Ja som mu poslala aj oficialne oznamenie, mozem este jednu radu? Asi ake body by mal ten odpovedajuci list obsahovat? Krasne dakujem.
Nebolo to potrebné, ale to teraz nie je až také podstatné.

V stručnosti napíš, že nesúhlasíš s novým platovým dekrétom, ktorý Ti bol zaslaný dňa....resp. ktorý si prevzala dňa.....nakoľko Ty si svoju prácu robíš v rovnakej kvalite a kvantite ako doteraz a tiež nemôžeš nijako ovplyvniť predaj, obrat a cenu liekov. Určite to podaj doporučene alebo ešte lepšie do vlastných rúk.
euphorbia
05.09.12,18:22
Este raz dakujem, ste super.
euphorbia
06.09.12,14:51
Ahoj, este by som potrebovala vediet, ktory zakon alebo paragraf pojednava o tom, ze mi zamestnavatel nemoze znizovat plat, ked som tehotna?