sjsoul99
05.09.12,19:25
Dobrý deň,
naša firma mala kontrolu zo zdravotnej poisťovne, ktorej sa zúčastnila externá účtovníčka.
Kontrola bola ukončená dnes. Prv mi účtovníčka oznámila že bude potrebné zajtra podpísať protokol.
No neskôr volala, že protokol sa nepodpisuje, že je potrebné uhradiť istú sumu...(nie je to nedoplatok na poistnom) a až potom nám poisťovna dá protokol. Vlastne ak nemám protokol tak ani neviem začo mám zaplatiť.
Chcem sa spýtať či ste sa s niečim takým stretli. Lebo ja zatiaľ nie. Najprv bol protoko a až potom sa niečo platilo (ak našli nejaké nedostatky)
Skôr si myslím že došlo k nejakej chybe od ekonómky a nechce nám ukázať protokol skôr ako zaplatíme............
Mila123
05.09.12,18:31
je pre teba problém zistiť si to v ZP, prečo musíte platiť?
zavolaj kontrolórke......
Paula
05.09.12,19:06
Naisto vás skontroloval niekto z poisťovne ? Identifikoval sa? A to bez akéhokoľvek papiera, len tak niekam zaplatiť na príkaz účtovníčky?
sjsoul99
06.09.12,17:38
Ano. Kontaktovala nás osoba z poisťovne. Dnes som aj kontrolórke volala, kontrolórka je z inej pobočky. Mala byť ešte na pobočke v našom meste, ale ani tam som ju nezastihla. Stále neviem o čo ide.
Proste potrebujem vedieť či sa niekto stretol s tým, že vydanie protokolu o kontrole je podmienené úhradou, ktorú požaduje poisťovňa?
Paula
06.09.12,17:51
Podklad k platbe má byť na papieri - s uvedením dôvodu, sumy, konšt. symbolu a čísla účtu , podpísaný zodpovedným zamestnancom poisťovne. Nestretla som sa za 20 rokov s platením niečoho imaginárneho bez patričného dokladu.