gato
05.09.12,23:09
Ahojte.

Potrebujem zalozit s.r.o. a splnomocnujem na to fyzicku osobu, ktora ma na seba registrovany ZEP (zaruceny elektronicky podpis).

Pod zalozenim mam na mysli vsetky ukony potrebne pri elektronickom podani na zivnostensky urad, podanie navrhu na sud na zapisanie spolocnosti do obchodneho registera, zaregistrovanie na danovom urade...dokumenty si sam podpisem a overim. Splnomocnenie tiez overim u notara.

Poverena osoba ich podpise ZEPom a odosle.

Je toto splnomocnenie vhodne na tento ucel? - mate navrhy na zmenu?
119913

Dakujem velmi pekne :)
KEJKA
06.09.12,04:40
také som mala ja, o niečo jednoduchšie.
len splnomocnenie ohraničené zhora môže byť problém, ak sa zakladanie z nejakého dôvodu predlži, resp. skončí podstatne skôr.
Ale keby tie dátumy tam neboli, tak by splnomocnenie platilo "do odvolania". Jedine tento bod by som zvažovala. Inak dobre.
gato
06.09.12,06:08
také som mala ja, o niečo jednoduchšie.
len splnomocnenie ohraničené zhora môže byť problém, ak sa zakladanie z nejakého dôvodu predlži, resp. skončí podstatne skôr.
Ale keby tie dátumy tam neboli, tak by splnomocnenie platilo "do odvolania". Jedine tento bod by som zvažovala. Inak dobre.

Z principialneho hladiska: ak by tam bola formula o skonceni plnej moci "do odvolania"... odovolanie ukonci plnu moc, ale ako sa napriklad sud (osoby, organy a ine) dozvedia o zruseni plnej moci? - aby sa nestalo, ze splnomocnenec bude konat bez mojho vedomia napriklad o rok neskor. Ak bude splnomocnenie naskenovane, tak nepomoze ani fyzicke odobratie splnomocnenia od danej osoby, pretoze elektronicku podobu si moze kedykolvek podpisat a pouzit. Ak by som plnu moc odvolal, stale to nezarucuje,ze to splnomoccnenec nepouzije ==> preto tie datumy.

Kejka Dakujem za rychlu odpoved a utvrdenie, ze splnomocnenie nieje uplne zle. :)
KEJKA
06.09.12,07:45
áno, súhlasím.
ja by som nedala do odvolania
ale "do dátumu zápisu sro do OR"
aj tak je nepoužiteľné, kedže plná moc je len od teba ako FO-zakladateľa a len na založenie a zastupovanie v súvislosti so založením.
Mne napríklad túto plnú moc už na DU neuznali, ak som sro chcela v zastúpení registrovať na DU.......na to už treba splnomocnenie od sro, podpísané konateľom sro.
gato
06.09.12,08:39
áno, súhlasím.
Mne napríklad túto plnú moc už na DU neuznali, ak som sro chcela v zastúpení registrovať na DU.......na to už treba splnomocnenie od sro, podpísané konateľom sro.

To dava zmysel :)
Dakujem
blavaciko
06.09.12,09:28
skor by som nedaval datumy ale len "v suvislosti so zalozenim spolocnosti ABX, s. r. o."

Plna moc zanika vykonanim ukonu na ktory bola urcena. Takze zalozenim a registraciou spolocnosti na potrebne urady plna moc zanikne a osoba ktora ju prijala uz s nou nadalej nedisponuje, kedze v splnomocneni je presnejsie definovana plna moc.

V pripade, ak by bola plna moc len vseobecna "v suvislosti so zalozenim spolocnosti s rucenim obmedzenym", tato plna moc trva, pretoze nie je vyslovene urcene, ktorej spolocnosti. V takom pripade je potrebne ohranicit datumom, ale ako vravi kejka, praca sudu je nevyspitatelna, a konanie sa moze predlzit i z dovodu minimalnej chyby zo strany podavatela navrhu, resp. spolocnika sro.

V pripade, ak chcete aj zastupovanie na DU, kvoli vyhnutiu sa problemom odporucam druhe splnomocnenie, od konatela spolocnosti, kedze ten ho moze vystavit od okamziku podpisania spol. zmluvy (zakl. listiny). Nakolko konatel kona v mene spolocnosti aj pred jej vznikom (napr. navrh na obch. register)
Economic
07.09.12,15:33
Treba si uvedomiť, že inštitút plnej moci využívajú klienti hlavne vtedy, keď poskytovateľ služby založenia eseročky má ZEP a klient môže tak krásne ušetriť na súdnych a správnych poplatkoch. Pokiaľ je vyšpecifikovaná na úkon vybavenia Osvedčenia o živnostenskom oprávnení a zápis spoločnosti do obchodného registra, ukončením tejto služby plná moc zaniká. Na každý ďalší úkon treba plnú moc opäť presne vyšpecifikovanú na ten ktorý konkrétny úkon.
Podľa platnej legislatívy sa na plnej moci použitej na živnostenský úrad alebo OR nevyžaduje overený podpis konateľov, no ja z istých dôvodov trvám na overení podpisu na plnej moci. Ani nie tak pri prvozápise spoločnosti do OR, ale hlavne pri prevode obchodného podielu. Mám na to svoje dlhoročné dôvody a hlavne aby náhodou niekedy v budúcnosti človek, ktorý mi ju udelil nespochybňoval tento úkon. Verte, že roky praxe som sa stretla naozaj už s rôznymi ľuďmi.
gato
10.09.12,11:10
Este mam otazku ohladne ZEP podpisovania ziadosti a priloh prikladanych k ziadosti - navrh na prvozapis S.R.O. do obchodneho registra.

Prilohy a ziadosti sa podpisu ZEPom...musi sa pridat aj casova peciatka? Na stranke, kde som kupoval certifikat a ine - bolo napisane, ze na komunikaciu so sudmi treba casove peciatky. Ked som si bol prebrat osobne v danej spolocnosti zariadenie a papiere...povedali mi, ze pri zapise do ORSR casove peciatky niesu potrebne.

Kde je pravda? Ma to niekto zarucene odskusane?

Moc DAKUJEM
Economic
10.09.12,11:18
Este mam otazku ohladne ZEP podpisovania ziadosti a priloh prikladanych k ziadosti - navrh na prvozapis S.R.O. do obchodneho registra.

Prilohy a ziadosti sa podpisu ZEPom...musi sa pridat aj casova peciatka? Na stranke, kde som kupoval certifikat a ine - bolo napisane, ze na komunikaciu so sudmi treba casove peciatky. Ked som si bol prebrat osobne v danej spolocnosti zariadenie a papiere...povedali mi, ze pri zapise do ORSR casove peciatky niesu potrebne.

Kde je pravda? Ma to niekto zarucene odskusane?

Moc DAKUJEM

Časová pečiatka netreba do OR
gato
10.09.12,11:33
Časová pečiatka netreba do OR

Dakujem za odpoved
noisemaniac
13.11.12,17:47
Časová pečiatka je potrebná, inak ti sudca odmietne navrh.

Zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník, v súvislosti so zákonom o elektronickom podpise, ustanovil elektronickú formu právneho úkonu v § 40 nasledovne:
( ods. 4): „ ..... Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.“
( ods. 5): „...Na právne úkony uskutočnené elektronickými prostriedkami, podpísané zaručeným elektronickým podpisom a opatrené časovou pečiatkou sa osvedčenie pravosti podpisu nevyžaduje“.


To znamená, že zaručený elektronický podpis predstavuje ekvivalent pre vlastnoručný podpis, ako aj pre úradne osvedčený podpis. Ak by si podal návrh bez časovej pečiatky, bolo by to rovnaké, ako keby si ho podal v papierovej podobe s podpisom, ktory nie je overený notárom.
Economic
13.11.12,18:31
Časová pečiatka je potrebná, inak ti sudca odmietne navrh.

Zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník, v súvislosti so zákonom o elektronickom podpise, ustanovil elektronickú formu právneho úkonu v § 40 nasledovne:
( ods. 4): „ ..... Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.“
( ods. 5): „...Na právne úkony uskutočnené elektronickými prostriedkami, podpísané zaručeným elektronickým podpisom a opatrené časovou pečiatkou sa osvedčenie pravosti podpisu nevyžaduje“.


To znamená, že zaručený elektronický podpis predstavuje ekvivalent pre vlastnoručný podpis, ako aj pre úradne osvedčený podpis. Ak by si podal návrh bez časovej pečiatky, bolo by to rovnaké, ako keby si ho podal v papierovej podobe s podpisom, ktory nie je overený notárom.

Štvrtý rok podávam návrhy do OR so ZEP a bez časovej pečiatky.
zalobaba
13.11.12,18:42
Ahojte.

Potrebujem zalozit s.r.o. a splnomocnujem na to fyzicku osobu, ktora ma na seba registrovany ZEP (zaruceny elektronicky podpis).

Pod zalozenim mam na mysli vsetky ukony potrebne pri elektronickom podani na zivnostensky urad, podanie navrhu na sud na zapisanie spolocnosti do obchodneho registera, zaregistrovanie na danovom urade...dokumenty si sam podpisem a overim. Splnomocnenie tiez overim u notara.

Poverena osoba ich podpise ZEPom a odosle.

Je toto splnomocnenie vhodne na tento ucel? - mate navrhy na zmenu?
119913

Dakujem velmi pekne :)


Na splnomocnení pre ZEP podanie nie je potrebné podpisy overovať.
KEJKA
13.11.12,20:14
Štvrtý rok podávam návrhy do OR so ZEP a bez časovej pečiatky.súhlasím, časovú pečiatku vyžaduje napr. kataster, pokiaľ viem. Ale OR isto nie.
Andka
27.12.12,08:36
Prosim Vas, kto teraz aktualne podavate navrhy na OR SR elektronicky, staci pokial je pri overeni suboru stav "neuplne overenie"? Pri stave podpisu je "platny" a pri stave certifikacnej cesty "neuplne overenie". Niekde som sa docitala, ze je to kvoli chybajucej casovej peciatke.
Instalovala som novu verziu QSign kvoli novym formularom na OR SR, ale neviem, ci spravne.
Andka
27.12.12,08:38
Este doplnim, ze subor ma priponu zepx.
Economic
27.12.12,08:58
Este doplnim, ze subor ma priponu zepx.

Prečítaj si pozorne pokyn na elektronické podávanie návrhov do OR, akú má mať koncovku podpísaný dokument. Potom nebudeš musieť zadávať podobné otázky.