tibor13
20.02.06,19:24
Podla §15 som fakturoval programatorske sluzby do Rakuska bez DPH.
Splnam body:§15/7 a 15/8

Teraz by som chcel podat danove priznanie na DPH, ale neviem kde
zaradit tuto polozku.
Su tam iba spomenute §28-41,43,46,47,48,69. (§15 nie je tam)

vid: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/dphv05v1_3.pdf

Dakujem.
M3G
20.02.06,18:50
Vývoz služieb sa do daňového priznania DPH neuvádza. Je to síce blbosť, ale je to tak.
Jana Acsová
20.02.06,18:59
Jana Acsová
20.02.06,19:01
Vývoz služieb sa do daňového priznania DPH neuvádza. Je to síce blbosť, ale je to tak.Dovolím si len podotknúť, že blbosť to nie je .-) Skôr by bola blbosť uvádzať do daňového priznania dodania, ktoré nie sú predmetom dane podľa ZDPH platného v SR.
M3G
21.02.06,22:37
Dovolím si len podotknúť, že blbosť to nie je .-) Skôr by bola blbosť uvádzať do daňového priznania dodania, ktoré nie sú predmetom dane podľa ZDPH platného v SR.

Neviem, zdá sa mi to hlúposť preto, lebo by v tejto oblasti mohli nastať daňové úniky, kvôli tomu, že v DPH priznaní sa neuvádza "vývoz" služieb.

Vystavím faktúru zahraničnému podnikateľovi, platiteľovi DPH a na konci roka ju zahodím...alebo vystavím storno. Ako mi dokážu príjem? Oznámením o platbe v hotovosti? Existuje také niečo v zahraničí?

Alebo sa "zamestnám" v zahraničí vo vzťahu SZČO-zahraničný podnikateľ, urobíme dohodu o vzájomnej spolupráci, na začiatku mesiaca mu vystavím faktúru a na konci mesiaca faktúru zahodíme. Tým pádom tam robím načierno, ale pre prípad kontroly máme k dispozícii poslednú faktúru.

Alebo čisto teoreticky: Zahraničný podnikateľ, platiteľ DPH, má súkromný dom. Na tom dome mu urobím služby, ktoré budú lacnejšie o DPH. Vyfaktúrujem to na začiatku mesiaca na podnikateľa, s tým že on by ju mal samozdaniť a prefaktúrovať na súkromnú osobu, samozrejme už s príslušnou DPH. Faktúry sa samozrejme stratia a pridaná hodnota tiež.

Možno iba trepem, ale stále mám taký pocit, že sú v tomto "únikové" dvere otvorené :rolleyes: