szisza
06.09.12,10:24
Ahojte, prosím Vás či náhodou nemá skúsenosti s podobnou problematikou. V roku 1998 predal podnik nášmu podniku budovy. Z rôznych dôvodov (bola tam ťarcha daňového úradu) jednu budovu sme mali uhradiť daňovému úradu a nie podniku. Vlastne aj keď sa to ťahalo veľmi dlho, ale je všetko O.K. Až na to, že ten prepis cez kataster nebol spravený. Teraz ideme kupovať pôdu pod budovami od SPF, lebo to ešte nie je v našom vlastníctve, a jasné dovtedy sa nebavia, kým aj tá budova nebude na LV v našom vlastníctve. Mám aj KZ, všetko. Myslela som si, spravím návrh na vklad a všetko prebehne v poriadku. Lenže v tom pôvodnom podniku od koho sme kupovali (už ani neexistuje) je na LV ťarcha ešte stále DÚ. Bolo by to treba odtiaľ odstrániť. Bola som na DÚ a nevedia čo s tým......vraj oni už výmaz spraviť nemôžu, ale vraj existuje "Oznámenie o zániku pohľadávky", čo nám vystavia, ale kto to robí je na dovolenke. Vie niekto, čo k tomu budem potrebovať? Napísať žiadosť alebo niečo podobné?
Dík
Mária27
06.09.12,11:46
Katastru bude oznámenie stačiť na výmaz ťarchy. Môžeš DÚ požiadať písomne o jeho vystavenie.