stefanf
20.02.06,19:37
Mam obrovský problém robym učtovnictvo manželke, ona je zamestnavatel ale mna nezamestnava. Akurat dnes som sa dozvedel že ona sama sebe v učttovnictve nomože dať žiadnu mzdu je to pravda ?
abel
20.02.06,18:44
Mam obrovský problém robym učtovnictvo manželke, ona je zamestnavatel ale mna nezamestnava. Akurat dnes som sa dozvedel že ona sama sebe v učttovnictve nomože dať žiadnu mzdu je to pravda ?
Ak je fyzická osoba, môže si zobrať peniaze, veď z čoho by žila,sú to jej peniaze, ale je to výdavok neovplyvňujúci základ dane. Čiže dá to len do osobnej spotreby.
Zita5
20.02.06,18:48
Mam obrovský problém robym učtovnictvo manželke, ona je zamestnavatel ale mna nezamestnava. Akurat dnes som sa dozvedel že ona sama sebe v učttovnictve nomože dať žiadnu mzdu je to pravda ?

Podnikateľova mzda je jeho zisk = daňový základ , ktorý predstavuje rozdiel medzi jeho príjmami a výdavkami .Podnikateľ si v priebehu roka môže pre osobnú potrebu vybrať peniaze a účtovať ako výdavok neovplyvňujúci ZD.Výber by nemal položiť finančne firmu , aby zostalo na prevádzku firmy a úhradu záväzkov.:p Všetko smierou.:rolleyes: No ,ale však to je jasné každému , to ani pripomínať nemusím.

Záver: podnikateľ nemá žiadnu pravidelnú mesačnú mzdu!:) ;) :cool: :mee:
stefanf
20.02.06,18:59
OK
mne to takto aj bolo jasne do dnes .....
Avsak rozpraval som sa s dan. poradom nie jedny ale dvoma a oni mi potvrdili že nie FO si nemôže odpísať mzdu ako " iny vydavok neovplivnujuci základ dane"
tak vas prosim este o usmernnenie:
mozem to zauctovat ako vydavok:
1. iný neovplyvnujuci dan s príjmu .
alebo
2. iný odpočítateľný od základu dane .
prosim este mi pomozte
vrela vdaka vopred....
Zita5
20.02.06,19:00
OK
mne to takto aj bolo jasne do dnes .....
Avsak rozpraval som sa s dan. poradom nie jedny ale dvoma a oni mi potvrdili že nie FO si nemôže odpísať mzdu ako " iny vydavok neovplivnujuci základ dane"
tak vas prosim este o usmernnenie:
mozem to zauctovat ako vydavok:
1. iný neovplyvnujuci dan s príjmu .
alebo
2. iný odpočítateľný od základu dane .
prosim este mi pomozte
vrela vdaka vopred....

Výber pre osobnú potrebu účtujete :
výdavok pokladňa oproti výdavok neovplyvňujúci ZD - iný
Zita5
20.02.06,19:02
OK


2. iný odpočítateľný od základu dane .
prosim este mi pomozte
vrela vdaka vopred....


Tieto výdavky v žiadnom prípade nemôžu ovplyvniť ZD - nie sú odpočitateľnými výdavkami .V konečnom dôsledku ,ona ich vlastne na koci obdobia zdaňuje .
Zita5
20.02.06,19:04
[quote=stefanf]OK
mne to takto aj bolo jasne do dnes .....
Avsak rozpraval som sa s dan. poradom nie jedny ale dvoma a oni mi potvrdili že nie FO si nemôže odpísať mzdu ako " iny vydavok neovplivnujuci základ dane"

No to asi ani nie je pravda .:rolleyes:Ten nemá čo robiť daňového poradcu .