Peter8002
06.09.12,13:02
Subeh dvoch zamestani, kde v jednom cerpam matersku dovolenku

Dobry den,
potreboval by som radu. Momentalne je moja manzelka zamestana na hlavny prac. pomer vo firme kde cerpa aj rodicovsky prispevok. Ta jej konci v juni buduceho roka. Nakolko sa budeme stahovat do ineho mesta kde si bude hladat nove zamestanie chcem sa spytat ci moze mat naraz 2 zamestnavatelov, kde u jedneho je na rodicovskom prispevku a u druheho pracuje na plny prac. uvazok. Chcela by vyuzit to, ze bude u sucasneho zamestnavatela do konca materskej dovolenky a necha si nabehnut dovolenku. Hned po skonceni materskej by dala vyvoped dohodou a nechala si preplatit dovolenku. Jedna sa jej zhruba o 25 az 30 dni dovolenky co je v podstate viac ako jeden mesacny plat.
Je to mozne podla sucanej legislativy? Ak ano co potrebujem deklarovat u noveho a sucasneho zamestnavatela?

Dakujem za pomoc

Peter
ivka70
06.09.12,11:11
Je to mozne a deklarovat nemusi nic u nikoho.
Odporucam prestudovat si pracovnu zmluvu, ci tam nema podpisanu povinnost informovat zamestnavatela o pripadnej novej praci rovnakeho zamerania.
V takom pripade sa musi riadit zmluvou a informovat alebo ziadat o suhlas.

Cez RD ziadna dovolenka nenabieha, takze kvoli dovolenke nemusi "tahat" pracovny pomer. Ziadny dalsi narok jej uz nevznikne, ten jej vznikol len pocas MD.
Ked si najde novu pracu, moze dat vypoved, VD jej bude bezat pocas RD.
Peter8002
06.09.12,11:43
Dakujem za radu.
Nie som v tom odbornik len si to chcem ujasnit. Manzelka odisla na matersku dovolenku v 6 mesiaci automaticky presla na rodicovsku dovolenku a tym jej nevznikal narok na dovolenku?

Ak sa nemylim firma v ktorej pracujem berie do vypoctu dovolenky cele tri roky pocas ktorych je matka normalne doma do 3 rokov veku dietata.

Mozte mi to objasnit nakolko ja nie som ekonom?

Dakujem
Jana Motyčková
06.09.12,12:34
Doba, kedy je na rodičovskej dovolenke sa nezapočítava do doby pre výpočet dovolenky. Doba materskej dovolenky áno, ale rodićovská nie, Čiže ak je teraz už na rodićovskej a nebude pokračovať ďalśou materskou (ďalšie dieťa), tak je pre dovolenku jedno, či skončí PP teraz, alebo až keď bude mať dieťa 3 roky.