Sedmokráska22
06.09.12,17:54
Dobrý deň,

15.5.2012 som uzatvorila služobnú zmluvu na zastupovanie počas PN, osoba ktorú som zastupovala informoval osobný úrad, že dalej do práce nenastúpi a mne bolo oznámené, že k 30.9.2012 ukončia somnou štátnozamest. pomer nakoľko menovaný ukončí svoju PN ale do práce nenastupi. Od 1.10 príde na toto miesto nová osoba.

Je možné nejakým spôsobm udržať si toto pracovné miesto? Bola som len na zastupovanie ale pôvodný zamestnanec na dané pracovné miesto už nenastúpi.
pavol36
10.09.12,05:54
Bola si, resp. ešte stále si v dočasnej štátnej službe z dôvodu zastupovania zamestnanca počas jeho práceneschopnosti. Táto dočasná štátna služba končí dňom, kedy zamestnanec, ktorého zastupuješ ukočín PN. To, že od 1.10. príde na jeho miesto iná osoba, je rozhodnutie služobného úradu. Tá osoba, ktorá tam nastúpi od 1.10. (ak to nie je v rámci preloženia niekto iný v štátnej službe z tej istej firmy), bude takisto ako si aj ty teraz, iba v dočasnej štátnej službe, pričom služobný úrad v dohľadnej dobe vyhlási výberové konanie na voľné štátnozamestnanecké miesto, ktorého sa môžeš zúčastniť aj ty. Až ten, kto výberové konanie vyhrá, bude mať miesto isté a bude v stálej štátnej službe.