Aldan
07.09.12,07:10
Viete mi poradiť prosím kto pracujete s chránenou dielňou ako je to s príspevkom z UP? U nás sa dáva 8200,- je to príspevok ktorý sa dáva hned pri založení alebo to úrad práce postupne vypláca napr. na mzdu.
Zatiaľ čo viem môžem z tohot príspevku platiť nájomné za kanceláriu + zriadenie kancelárie. Nie je mi jasná zvyšná časť príspevku. Alebo UP dá hned na začiatku 8200 a potom prepláca aj mzdu inv. zamestnanca?
Ešte sa chcem spýtať som uznaný na úrade práce ako ZŤP na 50%. Musím požiadať ak chcem vytvoriť chránenú dielňu aj soc. poisťovnu o uznanie invalidity na 41%. Nestačí len jeden papier a jedno uznanie? Neviem si totiť predstaviť ze jedna inštituácia má uzná a druhá nie.
Ďakujem
pavol54
07.09.12,05:34
Preplácajú sa skutočné náklady podľa schváleného plánu upsvar ALE súčasťou je štatút chránenej dielne presne ťa budú navigovať na úrade tu sa dá poradiť ale zbytočne strácaš čas
Vlasta
07.09.12,05:58
Podpíšeš s úradom práce dohodu, kde sa zaviažeš 2 roky udržať miesto v chránenej dielni. Z príspevku na zriadenie preplácajú zriadenie chránenej dielne - nevyhnutné, napr. pc, stôl, stolička pre zamestnanca,... a potom preplácajú mzdu, kým sa nevyčerpá daný príspevok. Nedostaneš ho celý na začiatku, ale vždy po zdokladovaní nákupov alebo vyplatení mzdy a odvodov. Čiže dopredu nič.
Čo sa týka uznania invalidity, musí byť potvrdenie zo sociálnej poisťovne.
Aldan
07.09.12,07:37
ďakujem, ešte sa chcem spýtať: ak som ako živnostník a založím si chránenú dielnu, môžem sa popri podnikaní aj niekde zamestnať napr. na 4 hodiny?