Ada9
07.09.12,15:30
Zdravím Vás kolegovia, vem mi niekto poradiť kde o akú živnosť ide:- "sprostredkovateľská činnosť v oblasti stravovania" a čo zahŕňa, lebo nemôžem to nájsť v zozname voľných ani viazaných živnosti.
Má to nejakú súvislosť so stravovacími poukážkami? Ďakujem
Economic
07.09.12,15:20
Zdravím Vás kolegovia, vem mi niekto poradiť kde o akú živnosť ide:- "sprostredkovateľská činnosť v oblasti stravovania" a čo zahŕňa, lebo nemôžem to nájsť v zozname voľných ani viazaných živnosti.
Má to nejakú súvislosť so stravovacími poukážkami? Ďakujem


sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb

Možno ponúkaš stravovacie lístky firmám :cool:
blavaciko
07.09.12,15:31
alebo obchodny zastupca v gastronomii...
ale nie uplne dobre rozumiem otazke...
Ada9
12.09.12,07:43
Ide o to, že naša firma ako predajňa potravín prijíma SP ako platbu od zákazníkov a tie mi potom odovzdávame späť na výkup kde nám zo sumy SP ako poplatok zrazia 5%.
Preto sa majiteľ zaujímal o to či je možné tieto SP ktoré prijmeme od zákazníka vymeniť za peniaze u iného podnikateľa, ktorý ich potom použije pre svojich zamestnancov. A potom ak by toto bolo možné akým spôsobom prevod urobiť - podľa mňa vystaviť fa bez dph.
blavaciko
12.09.12,10:49
podla mna sa nejedna o sprostredkovanie v oblasti stravovania ale o obchodovanie s ceninami
Economic
12.09.12,11:50
podla mna sa nejedna o sprostredkovanie v oblasti stravovania ale o obchodovanie s ceninami

Takže predsa len ako píšem už na začiatku sprostredkovateľská činnosť. :)
Ada9
13.09.12,07:14
takže ak by sme takto chceli postupovať museli by sme mať v predmete podnikania aj sprostredkovanie v oblasti stravovania aj keď ide vlastne len o výmenu SP za peniaze? Je ešte nejaký dôvod prečo by sme to nemohli robiť? Zaujímavé je to pre nás len z hľadiska šetrenia na provízii 5%, ktoré nám fakturuje spoločnosť , ktorá SP vykupuje.
blavaciko
13.09.12,17:25
nie je to sprostredkovanie v oblasti stravovania! sprostredkovanie znamena ze najdem dve osoby, ktore uzatvoria urcity obchod...
Ada9
17.09.12,09:47
takže ,ak by som to mala uzatvoriť, neporušujem žiaden predpis ak si vymením SP za peniaze s iným podnikateľom, teda nie s firmou, ktorá ich vykupuje?