Olve_Eikemo
07.09.12,19:35
Ked prijmem fin. prostriedky po vystaveni faktury na Paypal. Ako s nimi mozem nakladat?
Musim si celu sumu previest na moj bankovy ucet v Slovenskej banke a az potom za ne nakupovat sluzby atd. alebo s nimi uz mozem nakladat uz vtedy ked su na Paypal ucte?
Dakujem vopred za kazdy tip.
blavaciko
07.09.12,22:22
mozes nimi platit vsade tam, kde prijimaju paypal platby
Olve_Eikemo
08.09.12,05:24
Tak to bola riadna odpoved:)
To mi je samozrejme jasne ale napisem modelovy priklad nech je jasne co sa pytam:

Vystavim fakturu za sluzby do Nemecka na 800€ podla nalezitosti paragrafu 7a, som neplatca DPH v tuzemsku ale pri styku s inymi krajinami EU mam pridelene svoje vlastne IC DPH. Ako sposob platby uvediem Paypal. Prijimatel sluzby mi prevedie peniaze na Paypal ucet.
Na Paypal Business ucet mi v skutocnosti pride 750€ lebo cca 50€ su poplatky za transakciu pri takejto sume.
A pytam sa mozem uz teraz s nimi nakladat normalne a platit na internete?
Alebo si musim najskor poslat tieto peniaze na bank. ucet.?
Dalsia vec je ze v skutocnosti si na ucet poslem len 750€ a nie 800€ lebo je to poplatok za tu predoslu transakciu. Co s tymto rozdielom? Uvediem prijem ked si budem pocitat pausalne vydavky 750€ alebo 800€?
A posledna vec je to, ze Paypal ucet ma limity. V mojom pripade je mozne poslat na ucet za 1 den max. 500€. Do roka cca 3000€. To znamena, ze celu sumu, ktora je vyssia ako 750€ si poslat aj tak nebudem moct naraz.
blavaciko
08.09.12,06:55
mam za to ze som ti odpovedal uplne presne... pytas sa, ci si musis peniaze najprv previezt na ucet, alebo nimi mozes platit na internete. takze este raz...
mozes nimi platit vsade tam, kde prijimaju paypal platby (teda nie je nutne ich prevadzat na bankovy ucet).

Co sa tyka danoveho priznania ako doplnujucej otazky.
Tvoj prijem je 800 eur, 50 eur je vydavok. Do DP uvedies ako prijem 800 e, kedze si budes uplatnovat vydavky pausalom, tak si toto nemozes odpocitat.
Olve_Eikemo
08.09.12,07:05
OK dakujem za odpoved. Idem teda poplatit veci rovno odtial a zvysok si poslem na ucet do Slovenskej banky.
blavaciko
08.09.12,08:57
len aby sme sa chapali, "vsade tam, kde prijimaju paypal platby" myslim eshopy a pod... nie napriklad dodavatelovi na bankovy ucet, len na paypal ucet (nemuselo by sa to pacit du)
Olve_Eikemo
08.09.12,09:53
Ach zacarovany kruh.

Tak ako to mam teda urobit nakoniec aby nebol problem.

Vystavim fakturu na 800€, do sposobu uhrady uvediem PayPal.

Prijemca mi posle na Paypal peniaze ale v librach t.j. cca 639 libier. Z tejto sumy si Paypal strhne poplatok cca 25 libier.

V mojom Paypal ucte sa mi ta zvysna suma tj 614 libier prepocita na € tj. cca 767€.

Kedze je na Paypal limit 500€ na poslanie na bank. ucet denne. Poslem si na moj bankovy ucet v Slov. banke 500€ a za zvysnych 167€ nakupim dalsie sluzby pre firmu pricom zaplatim cez Paypal.

Je to vobec takto mozne?
Aku sumu mam uviest do kvartalneho suhrnneho vykazu?
A ked si budem pocitat pausalne vydavky tam dam zisk 800€?
blavaciko
08.09.12,12:28
podla mna to tak mozne je
ako zisk uvadzas 800 €
Olve_Eikemo
08.09.12,13:34
OK tak vdaka za rady. Spravim to teda tak. Nemam ani inu moznost kedze zijem tam kde zijem.
KEJKA
08.09.12,17:41
ved si odpoved dostal. Môžeš to tak urobiť ako popisuješ. Platiť môžeš, čo potrebuješ a chceš z paypal, pokiaľ sa dá.
Na to nezáleží, čo sa DU týka.
Ty musíš priznať príjmy 800 EUR, presne podľa faktúry, lebo tie si dostal. Síce reálne dostaneš menej, ale rozdiel tvoria poplatky event. kurzové rozdiely z prepočtu mien. To sú tvoje výdavky. Ale príjem je tých 800 EUR.
Ak si uplatníš paušálne výdavky, tak v tom paušáli máš zahrnuté všetko - aj poplatky aj kurzové rozdiely, rpípadne iné tvoje režijné výdavky spojené s podnikaním
Ak ti to nevykryje, stále máš možnosť robiť si učtovníctvo a uplatniť si skutočné výdavky.
xLuigix
29.05.13,10:26
okej, čiže moja starosť : faktúra s informáciou o spôsobe úhrady Paypal. Následne mi prídu peniaze, k danému obratu si z paypalu vytlačím alebo stiahnem taký prehlaď platieb a ten bude podkladom pre účtovníka aby vedel zohľadniť aj tie fees / poplatky, ktoré tam sú. Zvyšnú sumu po odčítaní poplatkov si môžem prehodiť na biznis účet. ... snáď chápem :D či ? :) ďakujem