parom84
07.09.12,20:20
Dobry den, neviete prosim poradit ako je to s preplacanim vystrojnych bodov u vojakov? Nieco sa nam pomenilo, vraj sa preplacaju len za posledny rok. T.j. ja som ukoncil sluzobny pomer k 31.8., mam narok na preplatenie bodov v danom pomere za 8 mesiacov sluzby, ale mam o to poziadat, alebo je to automaticky preplacane cez financne daneho utvaru?

Mne u nas mila pani vystrojarka povedala,ze je to automaticky preplacane za dany rok, ze o to nemusim ziadat, ale mne osobne sa to nevidi, nechce sa mi tomu verit ze v tejto strasne "doveryhodnej" institucii ma vojak ukoncujuci pomer na nieco narok aj bez papierovaciek.

Vdaka za rady
misoft
07.09.12,18:57
Skoč za financom, dones výstrojáky, on spočíta, k výplate doloží.
parom84
07.09.12,19:04
Praveze sa to menilo, vraj je uz len narok na preplatenie bodov za posledny rok sluzby, tj za tento rok mam narok za 8mesiacov. Ale nechce sa mi tomu verit ze v tej priebanej institucii clovek dostane aj nieco bez X papierov
avalik
07.09.12,20:08
zavolaj svojmu financakovi, ze kedy ti to vyplatia


toto uz neplati (od 1.1.2010)
§ 177 (346/2005)
(8) Služobný úrad môže na základe písomnej žiadosti profesionálnemu vojakovi pri skončení služobného pomeru vyplatiť peňažnú náhradu do výšky nevyužitých výstrojových náležitostí za posledných 24 mesiacov.

ale plati toto:
(5) Ak nie sú profesionálnemu vojakovi poskytnuté výstrojové náležitosti podľa odsekov 1 a 2 bezplatne, patrí mu peňažná náhrada vo výške peňažnej hodnoty výstrojových náležitostí.
(6) Profesionálnemu vojakovi možno poskytnúť peňažnú náhradu výstrojových náležitostí až do výšky 100 % ich peňažnej hodnoty v prípadoch uvedených v § 177 ods. 5 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-346#f6376086).

takze v tvojom pripade len 8 mesiacov, ak mas stare body, tak ich ponukni byvalym kolegom
buchač
07.09.12,23:04
Praveze sa to menilo, vraj je uz len narok na preplatenie bodov za posledny rok sluzby, tj za tento rok mam narok za 8mesiacov. Ale nechce sa mi tomu verit ze v tej priebanej institucii clovek dostane aj nieco bez X papierov
Kua .......a mne sa nechce veriť , že ešte aj takí priebaní ľudia existujú .....

...že problém ????
Vezmem body , zbehnem do výstrojného skladu a nakúpim si nejaké veci ...........
Ja osobne som tak nakúpil ( nešpecifikujem , že čo ) , teraz na chalupe ničím ....

Nevraviac už o tom , že
- love som ušetril , nemusím kupovať
- love som ušetril , lebo tie body by sa brali ( aj berú ) ako príjem - čiže pripočítajú k platu a následne zdania ....

...tak kto je teraz ten oný ???......

P.S.:
....he , budeš oponovať , že sa to nedá , lebo si nemal objednané a podobné reči ...
Odrbať sa systém vždy dá ...len treba vedieť a chcieť.....
....čiže ????