Didaktik_Si
08.09.12,14:22
Ahojte,

mám jeden problém. Minulý rok som si založil živnosť 29.4.2011. V daňovom priznaní za minulý rok mi vyšlo že nebudem platiť sociálku ani tento rok. Moja naivita si myslela že toto zistenie nebudem musieť nahlásiť Sociálnej poisťovni a do dnešného dňa som tak ani neurobil. Akú pokutu môžem očakávať?

Ďakujem
Mila123
08.09.12,12:25
ak si splnil podmienky na to, že nebudeš musieť platiť príspevky do SP, nie si povinný nahlásiť túto skutočnosť SP...
sankcia nebude.....
mondes
08.09.12,12:29
Ahojte,

mám jeden problém. Minulý rok som si založil živnosť 29.4.2011. V daňovom priznaní za minulý rok mi vyšlo že nebudem platiť sociálku ani tento rok. Moja naivita si myslela že toto zistenie nebudem musieť nahlásiť Sociálnej poisťovni a do dnešného dňa som tak ani neurobil. Akú pokutu môžem očakávať?

Ďakujem

Ak si mal príjmy za rok 2011 nižšie ako 4078,68 Eur a v marci 2012 si podával daňové priznanie, tak nie si povinný nikde nahlasovať, že nebudeš platiť odvody do SP. Daňový úrad namiesto Teba zasiela výpis z daňového priznania do SP, takže oni sú už o tom informovaní, že Ti nevzniká nárok na platenie odvodov od 1.7.2012.
Didaktik_Si
08.09.12,13:00
presne tak, moje príjmi nepresiahli sumu 4078,68 Eur. Tak potom je všetko vporiadku.

Dakujem Mila123 a mondes.
Evulinta
13.09.12,08:30
Ahojte poradaci, potrebovala by som poradit ohladom platenia do socialnej poistovne, idem byt konatelka s.r.o predtym som bola zamestnana, staci ked som platila 10 rokov do socialky, aby som mala narok na dochodok? alebo musim sa zahlasit aj teraz ako dobrovolny platca do soialky kvoli dochodku?dakujem pekne za radu.
Tweety
13.09.12,08:32
Ahojte poradaci, potrebovala by som poradit ohladom platenia do socialnej poistovne, idem byt konatelka s.r.o predtym som bola zamestnana, staci ked som platila 10 rokov do socialky, aby som mala narok na dochodok? alebo musim sa zahlasit aj teraz ako dobrovolny platca do soialky kvoli dochodku?dakujem pekne za radu.
To je málo, musíš byť aspoň 15 rokov poistená.
Evulinta
13.09.12,08:35
aha dakujem, takze staci tych 15 teda? tak to mi je potom asi lepisie byt zaroven aj zamestnanec a dat si odvody do socialky a do zdravotky do nakladov ze? dakujem
Mila123
13.09.12,08:48
aha dakujem, takze staci tych 15 teda? tak to mi je potom asi lepisie byt zaroven aj zamestnanec a dat si odvody do socialky a do zdravotky do nakladov ze? dakujem

do doby 15. rokov sa počítajú aj obdobia starostlivosti o dieťa......