ela77
08.09.12,14:39
Chcem kúpiť funkčný osob. automobil s platnými dokladmi aj STK ale iba na súčiastky. Auto potrebujem doviezť do svojho bydliska, je ale z iného okresu. Po kúpe ho pôvodný majiteľ odhlási na DI nahlási nového majiteľa. Na základe tohto tento majiteľ zruší aj svoju zákonnú poistku. Ja však auto doveziem domov a iba vyberiem z neho pre mňa potrebné súčiastky, potom by som ho dala na vrakovisko. Nepotrebujem teda prihlasovanie ani novú ŠPZ, za ktorú by som musela zaplatiť cez 60 Eu, ani teda novú zákonnú poistku. Na vrakovisku však podľa terajších zákonov potrebujem byť asi majiteľom aj s týmito prihláseniami. Je to zbytočná byrokracia. Ako to urobiť aby boli všetky strany spokojné a neporušil sa zákon, ktorý za dnešných podmienok iba ťahá zbytočné peniaze od občana. Nová poistka by sa síce potom dala zrušiť, ale načo mi je napr. nová ŠPZ s poplatkami, keď s autom okrem dovezenia ho domov nebudem už jazdiť.Z vrakoviska si ho prídu zobrať, ale ak si prečítate podmienky odovzdávania k nim auta, tak zase mám zviazané ruky, lebo je tam podmienka-malo by mať-A čo ak mám havarku a napr. mi vyletí motor do poľa, tak ho kvôli vrakovisku budem hľadať a zbierať.???
P@uLie
08.09.12,16:24
preco tak komplikovane, poziadaj ho aby si sa odviezla domov na jeho aute ,vybrala suciastky a nech ho da u teba vnajblisom kovosrote zlikvidovat, potom dostane doklad s ktorym zajde na dopravny inspektorat spolu spoistkou a tam mu to odhlasia.
pokial auto nema uzakonenne povine poistenie vziadnom pripade nesmie ist na cestu, ci ma stk alebo nema bez poistky ani na krok, ba dokonca sa nemoze ani tahat lanom jedine na odtahovku alebo autovlecku,
pri odhlasovani musis mat zaplatenu poistku inac ti auto neodhlasia
buchač
08.09.12,16:38
Chcem kúpiť funkčný osob. automobil s platnými dokladmi aj STK ale iba na súčiastky. Auto potrebujem doviezť do svojho bydliska, je ale z iného okresu. Po kúpe ho pôvodný majiteľ odhlási na DI nahlási nového majiteľa. Na základe tohto tento majiteľ zruší aj svoju zákonnú poistku. Ja však auto doveziem domov a iba vyberiem z neho pre mňa potrebné súčiastky, potom by som ho dala na vrakovisko. Nepotrebujem teda prihlasovanie ani novú ŠPZ, za ktorú by som musela zaplatiť cez 60 Eu, ani teda novú zákonnú poistku. Na vrakovisku však podľa terajších zákonov potrebujem byť asi majiteľom aj s týmito prihláseniami. Je to zbytočná byrokracia. Ako to urobiť aby boli všetky strany spokojné a neporušil sa zákon, ktorý za dnešných podmienok iba ťahá zbytočné peniaze od občana. Nová poistka by sa síce potom dala zrušiť, ale načo mi je napr. nová ŠPZ s poplatkami, keď s autom okrem dovezenia ho domov nebudem už jazdiť.Z vrakoviska si ho prídu zobrať, ale ak si prečítate podmienky odovzdávania k nim auta, tak zase mám zviazané ruky, lebo je tam podmienka-malo by mať-A čo ak mám havarku a napr. mi vyletí motor do poľa, tak ho kvôli vrakovisku budem hľadať a zbierať.???
...ak takýmto spôsobom .......TAK POTREBUJEŠ !!!!


Viď P@uLie príspevok ...inak je to blbosť...
ela77
09.09.12,06:59
To čo ponúka P@uLie , to je jedna z možností, ktorú poznám aj ja,je samozrejme najjednoduchšia, ale je tu prekážka vzdialenosť ktorá je od neho ku mne. Keby to bolo aspoň v rámci okresu. Ide o vzájomnú dôveru, sme cudzí ľudia voči sebe. Ja to dám na vrakovisko u mňa pošlem mu ŠPZ, ale ja ako neprepísaný vlastník to nemôžem na vrakovisko dať a on zase býva dosť ďaleko aby to prišiel ku nám dať na vrakovisko a ja si zase potrebujem v kľude z neho vybrať čo mi treba ale už ho potom nemôžem dodať späť,k jeho blízkemu vrakovisku, lebo bude nepojazdné. Išlo mi o to či náhodou sa neudiali nejaké zmeny v zákone, aby som ja sa stala majiteľom, bez toho aby som musela prihlásenie dotiahnúť až po poplatky, pretože s autom jazdiť nebudem. Môžete poradiť aj súkromnou správou.....
P@uLie
09.09.12,07:47
tak potom by pomohlo splnomocnenie na vozidlo, na pravne ukony vyhotov si kupno predajnu zmluvu ze si auto kupila napr. za jedno euro a nech ti to notar orazi, inac ma nic ine nenapada, to ze je niekto prihlaseny na vozidlo este neznamena ze je vlasnikom vozidla.
buchač
09.09.12,10:09
To čo ponúka P@uLie , to je jedna z možností, ktorú poznám aj ja,je samozrejme najjednoduchšia, ale je tu prekážka vzdialenosť ktorá je od neho ku mne. Keby to bolo aspoň v rámci okresu. Ide o vzájomnú dôveru, sme cudzí ľudia voči sebe. Ja to dám na vrakovisko u mňa pošlem mu ŠPZ, ale ja ako neprepísaný vlastník to nemôžem na vrakovisko dať a on zase býva dosť ďaleko aby to prišiel ku nám dať na vrakovisko a ja si zase potrebujem v kľude z neho vybrať čo mi treba ale už ho potom nemôžem dodať späť,k jeho blízkemu vrakovisku, lebo bude nepojazdné. Išlo mi o to či náhodou sa neudiali nejaké zmeny v zákone, aby som ja sa stala majiteľom, bez toho aby som musela prihlásenie dotiahnúť až po poplatky, pretože s autom jazdiť nebudem. Môžete poradiť aj súkromnou správou.....
Ela .......po lopate poviem ...miešaš jablká s hruškami ...

Je úplne jedno , že kde a na aké vrakovisko auto urveš ....
Zákon vraví o zošrotovaní u oprávnenom vrakovisku , ktorý má na to štempeľ...a nie o mieste trvalého bydliska ...


"držiteľ vozidla je pri vyradení vozidla z evidencie povinný predložiť a odovzdať potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom tohto starého vozidla v Slovenskej republike alebo osobou oprávnenou na spracovanie starých vozidiel v inom členskom štáte Európskej únie".


To mi snáď nechceš nahovoriť , že ak sa niekomu stane nehoda ( totálka ) pri Žiline a majiteľ je od Sniny , tak šupky odťahovku a na šrotovisko k miestu trvalého bydliska ...
misoft
09.09.12,10:14
A za ďalšie - na vrakoviskách skúmajú podľa lajstier (nie podľa fotiek) - teda ak je TP, skontroluje s tým na vraku, vyplní, buchne štempeľ a je to. Im musia sedieť údaje lajstro-auto-majiteľ, ale kto ho odovzdáva, často prehliadajú. Ak budeš mať splnomocnenie - malina. A zošrotovať môžeš hocikde, kde sú na to oprávnení.