Oľga Turzová
08.09.12,15:43
Dobrý den. Potrebujem radu ohľadom založenia s.r.o. Sme tri osoby jedna poberá rodičovský príspevok druhá je zamestnaná a tretia SZČO. Do podnikania dávame rovnaký finančný vklad a takisto sa budeme deliť rovnakým podielom zo zisku. Jedná sa len o postavenie v s.r.o. Ako by to bolo najlepšie v našom prípade prípadne či môžeme byť všetky konateľky. Aké by to malo klady a zápory???? Ďakujem za odpoveď
Mila123
08.09.12,13:44
jasne,aj všetky tri môžete byť konateľky, dohodnite sa či každá koná samostatne, alebo inak.....
Oľga Turzová
08.09.12,15:43
a aké by to malo klady a zápory? SZČO musí odvádzať dane a dve nie? či?
Mila123
08.09.12,15:50
veď aj PO odvádza dane......

rozdiel je v tom, že ani konateľ a ani spoločník nemusia byť povinne poistený.....
ZP si vyriešia sami....
Tweety
08.09.12,15:50
a aké by to malo klady a zápory? SZČO musí odvádzať dane a dve nie? či?
SZČO odvádza dane zo svojej činnosti, sro tiež zo svojej.
Oľga Turzová
09.09.12,12:37
Ďakujem za odpovede. Ešte by som poprosila radu pre seba, lebo už sa v tom zamotávam. Som poberateľkou RP dcérka má 14 mes. Otvárame jasle ako s.r.o. v ktorej som konateľka.Dcérka bude v týchto jasliach aj umiestnená. Aké by bolo pre mna najideálnejšie riešenie zostať na RP, alebo zamestnať v s.r.o. samu seba?? Ďakujem za odpovede:-)
KEJKA
09.09.12,12:39
ak chceš mať príjem, tak sa zamestnáš, ale podľa mäa môžeš pracovať ako konateľ bez príjmu a naďalej bude na RD s RP.
Si konateľka, alebo aj spoločníčka?
Oľga Turzová
09.09.12,16:38
Som konateľka
JUDr. Pavol Kollár
09.09.12,18:38
Podľa mojich skúseností doporučujem aby ste boli konateľky všetky tri spoločníčky a aby vždy museli konať v mene spoločnosti dve konateľky spoločne. V spoločenskej zmluve sa dohodnite, že o všetkom rozhodujete spoločne 100% hlasov. Ak niektorá zo spoločníčok bude zabezpečovať bežný chod spoločnosti, mala by za to dostávať mzdu na základe pracocnej zmluvy. Súvisí to aj so zodpovednosťou.
KEJKA
09.09.12,18:57
Dobrý den. Potrebujem radu ohľadom založenia s.r.o. Sme tri osoby jedna poberá rodičovský príspevok druhá je zamestnaná a tretia SZČO. Do podnikania dávame rovnaký finančný vklad a takisto sa budeme deliť rovnakým podielom zo zisku. Jedná sa len o postavenie v s.r.o. Ako by to bolo najlepšie v našom prípade prípadne či môžeme byť všetky konateľky. Aké by to malo klady a zápory???? Ďakujem za odpoveď
takže sí konateľka a aj spoločníčka, vrátila som sa k zadaniu.

ak chceš mať príjem, tak sa zamestnáš, ale podľa mňa môžeš pracovať ako konateľ bez príjmu a naďalej budeš na RD s RP.
Si konateľka, alebo aj spoločníčka?


Som konateľka??? aj spoločníčka podľa zadania.
Economic
11.09.12,05:06
Ak budete všetky 3 konateľky, výhoda je tá, že všetky 3 môžete za spoločnosť konať. (myslím tým vybavovať dôležité veci, podpisovať zmluvy, a podobne). Jednotlivé povinnosti úradnícke môže teda vybavovať ktorákoľvek z vás troch. Ja osobne by som doporučila konanie samostatne, aby ste mali voľné ruky. To je môj osobný názor. Aj prístup ks poločnému účtu by ste mohli mať všetky tri. Tu možno buď podpisový vzor samé alebo možno dve spoločne. Záleží na Vás.