majus12
09.09.12,11:31
Dobrý deň,
som študentkou denného štúdia na VŠ v ČR. Od budúceho mesiaca nastupujem do zamestnania v ČR na plný úväzok a bude to môj jediný príjem.
Potrebovala by somporadiť, čo to pre mňa znamená.

Je potrebné odhlásiť sa v zdravotnej poisťovni na SR a naopak zahlásiť sa v ČR? Cez víkendy sa budem ďalej zdržiavať v SR, takže by som nerada prišla o poistenie.
Budú rodičia môcť na mňa ďalej poberať rodinné prídavky na dieťa a žiadať o daňový bonus?
Ako je to v prípade daňového priznania? Budem ho musieť podávať aj na SR?

Vopred ďakujem za odpoveď
ivka70
09.09.12,09:57
Dobrý deň,
som študentkou denného štúdia na VŠ v ČR. Od budúceho mesiaca nastupujem do zamestnania v ČR na plný úväzok a bude to môj jediný príjem.
Potrebovala by somporadiť, čo to pre mňa znamená.

Je potrebné odhlásiť sa v zdravotnej poisťovni na SR a naopak zahlásiť sa v ČR? Ano, nakolko tvojim platitelom poistenia bude zamestnavatel a v EU nesmies mat 2 zdravotne poistenia sucasne. Cez víkendy sa budem ďalej zdržiavať v SR, takže by som nerada prišla o poistenie. Neprides, vybavis si v ceskej ZP europsky preukaz poistenca.
Budú rodičia môcť na mňa ďalej poberať rodinné prídavky na dieťa a žiadať o daňový bonus? Pokial budes studentom denneho studia a neprekrocis vekovu hranicu (a nezmeni sa zakon), tak ano.
Ako je to v prípade daňového priznania? Budem ho musieť podávať aj na SR? DP podavas v krajine, ktorej si danovym rezidentom, zakl. podmienka je, kde sa zdrziavas viac ako 183 dni v roku, pre teba by to mala byt len CR.

Vopred ďakujem za odpoveď

v texte