Retuska
09.09.12,13:59
Ahojte,
chcela by som sa opýtať,ci je zamestnavatel povinny umoznit zamestnancovi aby mal prijem tekutin nonstop(rozumej.napr flasku vody pri sebe).Konkretne ma zaujima brigada.Totiz vcera som bola na inventure,kde smse boli bez vody 5 hodin,potom polhodinova prestavka a dalsie tri hodiny bez pitneho rezimu.Citala som ze zamestnavatel je poovinny zabezpecit vodu zamestnancom.
Zda sa mi dost nefer,drzat zamestnancov bez vody.
Indeed
09.09.12,12:08
Bráni Ti niekto,alebo niečo aby si mala pri sebe fľašu s vodou ?

Toľko som pochopil zo zadania témy.
Retuska
09.09.12,18:19
spravne,"nadriadeni" nam branili,aby sme mali vodu pri sebe
Paula
09.09.12,18:23
spravne,"nadriadeni" nam branili,aby sme mali vodu pri sebe


Akú prácu ste vykonávali, pri ktorej pitie vody (resp. prítomnosť fľaše s vodou) by spôsobio katastrofu?
Retuska
09.09.12,18:28
inventuru...mozno sa zda ze nie katastrofu ale sustredit sa celu noc,teda az do rana byt na nohach nezastavit sa,neurobit chybu mi dalo dost zabrat a nebyt toho,ze bol somnou priatel ktory mi pomohol sa k tej vode nejak dostat by som asi odpadla...podla mna je dost,ze 5 hodin bez vody
arizona
09.09.12,18:42
Neviem, co na to hovori zakon, snad sa vyjadria odbornici...

Ale pocula som to uz od viacerych ludi, ze nie je mozne si na prevadzku priniest flasky s vodou.Co sa mi zda dost nepochopitelne, v takychto horucavach...
Indeed
09.09.12,18:46
jednoznačne nahlasit na inšpekciu práce
Paula
09.09.12,18:55
Ešte nepoznáme dôvod zákaziu. Pán Columbo nám asi nepomôže. Možno sa zistili prípady o podozrení pitia "miešanej" vody .
Retuska
09.09.12,18:59
nam pri vstupe povedali,ze na predajnu mozme mat iba kalkulacku a pero....veci(tasky jedlo a vodu) nam zabalili do velkych vriec zaviazali a nahadzali na seba.povedali ze bdue pol hodinova rpestavka na obcerstvenie.acali sme o 21(zapisali zaciatok o 22 ale k tomu sa nevyjadrujem) prestavka bola o druhej do pol tretej...tam nam dali vodu,rozky a keksik ....péotom sme tahali do piatej,pol siestej..opat bez vody...
pochopim,ze jedlo alebo mobil na predajnu nie,ale vodu?ktoru by oznackovali,ze sme si ju doniesli?to sa mi zda trochu prisilne....ked som bola na inej inventure,mali smeveci tak,ze kedykolvek sme mohli sa ist napit prip nieco male zahryznut,ale hlavne napit....
toto sa mi vobec nezdalo,hlavne ked uz som videla od smadu dvojmo
AlaNR
10.09.12,08:12
Toto je podivuhodné teda... čakali, že tam niekto skolabuje?

a tá inventúra ešte prebieha? Keby si to nahlasovala dodatočne, mohlo by to byť tvrdenie proti tvrdeniu...
škoda, mali ste ich volať rovno... ale popravde, koho to v danej situácii napadne.
Indeed
10.09.12,08:31
pochybujem žeby Inšpekcia práce "rabótala" v tak skorych ranných hodinách..
erzet
10.09.12,11:28
Inšpekcia práce nemusí "rabótat" v tak skorých ranných hodinách, ale podnet sa dá prešetriť aj po, keď sú svedkovia. IP má aj pracovnoprávne oddelenie. K tomu má čo povedať aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva. K tomuto sa nedá jednoznačne vyjadriť pretože nepoznáme vnútorné predpisy spoločnosti a či sú tam všetky podpisy na tom predpise. Z môjho hľadiska by som sa odvolal na prílohu, ale...
Retuska
11.09.12,20:37
ved to,ze oni nam vodu poskytli,ale len na tu pol hodinu.
ono v podstate,teraz uz mi to je jedno,mam to za sebou bez vacsej ujmy.
skor by ma zaujimalo do buducna ako to riesit...btw..hned nemozem ziadnu inspekciu volat,kedze ani mobil som pri sebe mat nesmela :P