lofr
09.09.12,16:54
Zdravim,

chcel by sa sa spytat, ci neexistuje sposob, ako obijst konverzny kurz paypalu, ked mam paypal ucet nastaveny na Eura.
Napriklad, prave teraz je kurz Euro to USD 1.272, ale ked chcem zaplatit naprikald sumu 300 USD cez paypal v zahranicnom obchode, chce to po mne Eura podla paypal kurzu, ktory je iba 1.22. Co je viac nez o 5% horsie.

Napadlo ma teda, ci sa neda nejak pouzit konverzny kurz banky, a poslat si na paypal peniaze v USD, prevedene bankou za normalny konverzny kurz. Normalny bankovy ucet mam v mbank.

Riesil uz niekto uspesne takuto situaciu, alebo je uzernicky kurz paypalu jedina moznost?

Diky.

Este sa opytam, kedze som si vsimol, ze posledne dni kurz dolaru stupa, ci vie niekto odhadnut, ci sa oplati este s kupou par dni pockat, alebo radsej kupit hned teraz. ;-)
Letko
09.09.12,15:37
Ešte by si mohol platiť cez debetku. Keď je ponuka PayPal, tak môžeš platiť ako registrovaný alebo neregistrovaný. Možno by tam bol nejaký rozdiel.
Keď vložíť peniaze na mBank, ktorý je v EUR, tak sa ti čokoľvek automaticky premení na EUR, aj keby si vložiť Ugandský šiling.
Keby si mal účet v USA, vytvoril by si si PayPal v USD a nemal by si problém. Alebo si nájdi niekoho v USA, komu veríš a dohodli by ste sa na platbe cez jeho PayPal.
lofr
09.09.12,19:24
Diky za prispevok. Platit tam mozem iba cez paypal ucet, nie priamo cez debetnu kartu.
Je mi jasne, ze cokolvek vlozim na mbank, bude to prevedene na Eura.
Mne ide ale o to, ze na paypal ucte mozem mat aj dolare, nie? (je tam taka moznost totiz, ale primarnu menu mam nastavenu na Eura).
No a ja sa pytam, ci si tam (na paypal ucet) mozem poslat aj dolare. Teda, ze by to nejak spravila banka, ze by to tam poslala v dolaroch. (teda premena EUR to USD by isla cez banku, nie cez paypal).
RenoVital
09.09.12,20:07
Založ si nový účet PayPal na iný mail a daj si primárne doláre. Poslané eurá sa premenia na doláre. Ponechaj si obidva účty a veksluj, ak sa Ti to zdá výhodné.
lofr
10.09.12,01:30
Založ si nový účet PayPal na iný mail a daj si primárne doláre. Poslané eurá sa premenia na doláre. Ponechaj si obidva účty a veksluj, ak sa Ti to zdá výhodné.
To ma uz tiez napadlo. Len ci to pojde dat na tu istu kartu. Ak nie, budem potrebovat este jeden ucet.
Cize v tomto pripade, ked je ucet na dolace, spravi prevod banka, za nejaky rozumnejsi kurz, a paypal to uz rovno posle bez dalsich poplatkov?
Letko
10.09.12,03:32
Keď mne prídu peniaze na PayPal napr. v CZK, PayPal sa ma pýta, či chcem ponechať CZK alebo premeniť na GBP (mám ho v GBP). Len v mBank si musíš zistiť, či vedia z tvojho účtu poslať USD.
lofr
12.09.12,20:46
Tak som sa pytal v Mbanke, a hovorili, ze robia iba z eurami. Cize, s inou menou vobec nepracuju.
Nejake ine napady? Mozno ine banky?
Letko
13.09.12,03:08
Možno sa mýlim, ale snáď by to mohlo byť takto:
Otvoriť si devízový účet v USD, k nemu požiadať o debetnú kartu a tento účet pripojiť k PayPalu. Len neviem, či sa ti to oplatí, lebo poplatky na takomto účte budú určite väčšie ako v mBank (kde sú nulové).
lofr
13.09.12,19:26
Diky, ale toto sa asi neoplati. :-)
lofr
15.09.12,19:18
Založ si nový účet PayPal na iný mail a daj si primárne doláre. Poslané eurá sa premenia na doláre. Ponechaj si obidva účty a veksluj, ak sa Ti to zdá výhodné.

Vyzera, ze v paypal ucte ide prehodit primarna mena na inu, mozem tam nastavit USD.

Co ma dost poburilo je, ze som (doslova) vytiahol z MBanky, ze cez kartu to ide cez VISA kurzy na strane Mbanky... preco mi predtym zamestnanec MBanky povedal, ze mbanka vie platit len cez eura. Vsak som mu povedal, ze mi ide o to, obijst konverzny kurz paypalu, ktory je nevyhodny. A on sucho skonstatoval, ze to nieje mozne, lebo mbank pracuje len s eurami. Boze... ja neviem, ci ti ludia vedia pouzivat mozog, vsak snad vie, ze paypal ucet je viazany na kartu...
ale co uz.

Ak to tak pojde, bol by som rad... ale radsej si to este overim, u nejakeho schopnejsieho zamestnanca Mbanky.
Ozaj, to nikto takuto (podla mna dost castu) vec este neriesil? Aj z toho som prekvapeny, ze som tu nenasiel skoro ziadne odpovede, nic coho som sa mohol chytit, a musel som to takto vyzistit sam, aj z trochu stastim ze mi to stale nedalo, a neuspokojil som sa s tym, co mi povedal ten prvy zamestnanec.

V kazdom pripade, napisem sem, ci to tak spravit vazne islo.
Letko
17.09.12,03:31
Hej, ty si v PayPale nastavíš USD, ale mBank ti pravdepodobne aj tak pošle len € a na USD si prekonvertuje PayPal. Alebo som možno len zle pochopil, čo si písal v poslednom príspevku.
lofr
17.09.12,14:47
To pochopenie je dost casty problem na forach. :-)

Ano o to mi islo, aby konverzia prebehla na strane banky/VISA karty.
Hmm... no ked mam nastaveny ucet paypalu na USD a platim v USD, tak si myslim, ze paypal proste poziada kartu o tu sumu v USD, a banka, ktorej patri ta VISA karta, to prevedie podla VISA konverzneho kurzu. Aspon to je moj predpoklad, ze sa to tak stane. Co by bolo lepsie, nez ked to robi paypal a hlavne pri vysokych sumach to moze znamenat aj niekolko desiatok eur usetrenych.
lofr
21.09.12,11:09
Ok, tak som sa na to pozrel priamo v paypal ucte, a nakoniec som nasiel tu moznost.

Je to vsak celkom dobre zakamuflovane pre bezneho nevedomeho uzivatela, aby nato neprisiel.

Takze, ked date send money a ste v okne "Review your payment and send", mate tam suhrnne informacie o platbe, kde si napriklad vyberate, kto zaplati "fee" (ci vy, alebe prijemnca).
Nizsie sa potom nachadza Payment Method, a pod nou moznost, kto urobi prevod, ci paypal alebo vlastnik karty/uctu (Other conversion options)

http://imageshack.us/a/img204/4277/93168440.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/204/93168440.jpg/)

Samozrejme defaultne je to nastavene na paypal, ktory v tomto momente ponuka kurz 1.24, zatial co VISA 1.29. Ak sa tam da druha moznost, pouzije sa prevodny kurz VISA... otazne je vsak, kolko si zapyta banka, kedze napriklad mbanka ma vo vseobecnych informaciach poplatok 0-2%. V kazdom pripade, aj pri 2% to vychadza stale lepsie, nez cez paypal. Zaujimalo by ma, kedy by to bolo 0%.