enzo
20.02.06,22:23
Rád by som sa opýtal, či s.r.o. môže mať sídlo aj v byte (povedzme v podnájme, alebo u rodičov ak sa spíše nájomná zmluva), alebo či sú nutné nejaké nebytové priestory? Podnikanie bude prebiehať výhradne cez internet. Ďakujem pekne.
ajobs
20.02.06,22:27
Rád by som sa opýtal, či s.r.o. môže mať sídlo aj v byte (povedzme v podnájme, alebo u rodičov ak sa spíše nájomná zmluva), alebo či sú nutné nejaké nebytové priestory? Podnikanie bude prebiehať výhradne cez internet. Ďakujem pekne.

Áno, môže to byť aj byt. Nemusí byť ani nájomná zmluva, stačí súhlas vlastníka.
enzo
02.03.06,21:00
Tak som sa pustil do toho a zasa mám nejakú otázku..:) Ako by mal taký súhlas vlastníka vyzerať keby to bolo v podnájme? A obstojí iba súhlas vlastníka na živnostenskom registri popr. pri zápise do OR? Dopredu velká vďaka.
STRELEC
02.03.06,21:04
Tak som sa pustil do toho a zasa mám nejakú otázku..:) Ako by mal taký súhlas vlastníka vyzerať keby to bolo v podnájme? A obstojí iba súhlas vlastníka na živnostenskom registri popr. pri zápise do OR? Dopredu velká vďaka.U FO je sídlom jeho trvalé bydlisko. A nikoho nezaujíma či býva v nájomnom byte alebo vo vlastnom dome, byte.
U PO je potrebný súhlas vlastníka budúceho sídla sro. Sro nemôže sídliť v prenajatom byte na základe súhlasu nájomcu. Vzťah ku sídlu sa aj u sro preukazuje už pri požiadaní o živnosť.
jjendro
07.04.06,06:45
Chcem sa opýtať:
1. Ak teda mám nájomnú zmluvu s rodičmi v rodinnom dome - len pre sídlo s.r.o. (nie pre prevádzku - t.z. že tam mám len oficiálne sídlo a kanceláriu budem mať niekde inde) nemusia oni dávať zmenu užívania do katastra?

2. Môžem im uhrádzať nájomné v nejakej hodnote za sídlo spoločnosti ?

3. V nájomnej zmluve mám uviesť prenájom "nebytových priestorov" na účel "sídla spoločnosti" ?

4. Nájomnú zmluvu môžem urobiť len na jedného z rodičov, alebo na obidvoch ak sú obaja vlastníkmi RD?

Prosím odpovedzte mi čo najskôr.
KEJKA
07.04.06,18:13
1. nemusía, je to ich vlastníctvo, a nebudeš mať prevádzku, len kanceláriu.

2. áno, môžeš

3. vzhľadom na bod 1, by som neuvádzalo to, čo navrhuješ. Mala by to byť len odplata za právo použiť adresu akosídlo firmy. Ale ak by to malo zodpovedať nákladom na napr. vykurovanie , el. energiu ap., tak prenájom priestorov bude treba uviesť. V takom prípade by sa to malo ohlásiť na MU alebo obecnom úrade - kvôli dani z nehnuteľnosti.

4. Zmluva musí uvádzať oboch rodičov, ak je RD v bezpodielovom vlastníctve.