ThomasKay
09.09.12,18:00
Zdravím, píšem vo veci môjho brata.

Hráva aktívne futbal, a pred dvomi mesiacmi sa mu stalo to, že sa mu ozval agent s tým, že mu ponúka futbalový kemp v Taliansku s možnosťou ostať tam aj hrávať. Podmienka bola v tom, že mu musíme zaplatiť 1000 € zálohu, ktorá mu podľa zmluvy bude vrátená na účet, keď sa kemp skončí.

Problém je v tom, že žiadny kemp sa nekonal, peniaze doteraz neboli vrátené aj keď sme daného človeka už niekoľko krát kontaktovali cez mail a sms odpísal, že peniaze sú už na ceste. No peniaze stále nedorazili. K tejto veci bola spísaná aj zmluva, ale nejakým spôsobom sa nám vymazala z mejlu...

Je možné sa nejako dostať k peniazom ???

(prosím aby ste mi tu neodpisovali, že ide o ľudskú hlúposť a podobne, opakujem, že nejde o prípad týkajúci sa mojej osoby )

ĎAKUJEM vopred za každú cennú radu !!!!
kopretinka
09.09.12,16:30
Zdravím, píšem vo veci môjho brata.

Hráva aktívne futbal, a pred dvomi mesiacmi sa mu stalo to, že sa mu ozval agent s tým, že mu ponúka futbalový kemp v Taliansku s možnosťou ostať tam aj hrávať. Podmienka bola v tom, že mu musíme zaplatiť 1000 € zálohu, ktorá mu podľa zmluvy bude vrátená na účet, keď sa kemp skončí.

Problém je v tom, že žiadny kemp sa nekonal, peniaze doteraz neboli vrátené aj keď sme daného človeka už niekoľko krát kontaktovali cez mail a sms odpísal, že peniaze sú už na ceste. No peniaze stále nedorazili. K tejto veci bola spísaná aj zmluva, ale nejakým spôsobom sa nám vymazala z mejlu...sama od seba?:eek:

Je možné sa nejako dostať k peniazom ??? trestné oznámenie

(prosím aby ste mi tu neodpisovali, že ide o ľudskú hlúposť a podobne, opakujem, že nejde o prípad týkajúci sa mojej osoby to je jedno,koho sa týka,furt to bude ľudská sprostosť)

ĎAKUJEM vopred za každú cennú radu !!!!
...
JUDr. Pavol Kollár
09.09.12,19:06
Doporučujem podať vo veci trestné oznámenie, možno sa nájde viac podvedených. V takom prípade to bude už vec orgánov činných v trestnom konaní.
misoft
10.09.12,15:22
Podľa popisu problému - jasné známky podvodu. Nerozmýšľať - podať tr. oznámenie pre tr. čin podvodu - 1000€ je už dóóósť veľká sumička!
flyingblue
17.09.12,17:57
Ahoj, len tak off topic, nie je to nahodou nejaky Martin K. z gtscauting?
dunlop007
18.09.12,19:00
jednoznacne podat trestne oznamenie
dunlop007
19.09.12,05:45
jednoznacne podat trestne oznamenie