mackakoll
09.09.12,18:10
Na budúci rok by som chcela ísť na dovolenku na vlastnú päsť. Ubytovanie nie je problém, ale neviem si poradiť s letenkou. Konkrétne by som chcela ísť na ostrov Santorini, ale klasické lety sú príliš drahé. Rozmýšľam, že tam lietajú aj cestovky, dá sa kúpiť letenka aj u nich? Má niekto nejakú skúsenosť? Ďakujem.
vladismenko
09.09.12,16:50
Myslím, že keď chceš letieť takto, neobjednáva sa to dopredu, ale počkáš si na letisku, či nebudú voľné miesta na naplnenie lietadla.
Cestovky si objednajú lietadlo a do neho predávajú letenky, keď už zostáva menej času do odletu, začnú ponúkať last minute, poprípade super last minute - to je ale všetko v rámci aj ubytovania. A ceny sú oveľa lacnejśie.
Ak aj potom ostane voľné miesto a bude potrebné naplniť lietadlo, môžeš to skúsiť.
foresterbig
09.09.12,18:43
Má to jeden háčik a to že naše CK sú tak leknavé a neschopné že niesu schopné tak pružne reagovať a aktualne meniť ponuku a naplnenie už opisovaného zájazdu resp.lietadla.Skúšal som to pred pár rokmi aj tak že som bol na tom letisku pri stánku Saturu a strávil som tam niekolko hodín a nič sa nedialo.
Personál ktorí pracuje s týmito udajmi nieje finančne zainteresovaný na takomto predaji a tým pádom na to kašlú a radšej to nechajú prepadnúť a nezaplnia to.Nemám toto z vlastnej hlavy ale priamo od pracovníčky v CK.
Ďalej internetový predaj cez víkendy nefunguje alebo presnejšie sa neaktulizuje,prečo to si domyslí asi každý sám.Taktiež moja skúsenosť a to s tohoto roka,keď som si objednal zájazd a následne mi prišlo na email potvrdenie a tým pádom v normálnej spoločnosti chápané aj záväzné plnenie,opak bol pravdou a to v pondelok mi prišla sms že vo vami vybratom termíne už niesu volné miesta,CK nebola ani schopná mi zatelefonovať a ospravedlniť sa.
No tak cestujte zo Slovenskými CK niekde.
Michalme
18.09.12,20:49
Inak aj plati, ze "lasttime ticket" nie je vzdy lacnejsi.
bacik.pavol@centrum.sk
20.09.12,18:25
ahoj, ja lietam cez jednu cestovku individuálne a oni vedia spraviť fajn ponuky, som spokojný s prístupom aj cenami...len tak som si kukol ich rezervačný systém a na február vyšla spiatočná letenka z Viedne na Santorini 278 €, ak si zariadiš ubytko na ostrove, tak by to celkom šlo...
foresterbig
05.10.12,06:13
Internotový online predajca zájazov Travel.sk vystupuje ako Cestovná agentúra ale po zlej skúsenosti s ich predajom som presvedčený že ani zďaleka nesplňuje atribúty tohoto mena.Po objednávke a následnom potvrdení emailom na nasledujúci pracovný deň mi neboli schopný alebo ochotný ani zatelefonovať a ospravedlniť sa že objednávku niesu schopný plniť a vybavyli to jednou SMSkou ako puberťáci.
Po objednaní bolo zbytočné si niečo plánovať a potom sa tešiť z rodinou že sa ide na dovolenku,prišlo sklamanie a preto nič čo vám táto CA garantuje neberte vážne je to iba hra o zákaznika ale tentokrát prehral Travel.sk.