mocatko
09.09.12,20:14
Dobrý deň,

Vedel by mi niekto povedať, či musím čakať tri mesiace na absolventskú prax v tomto prípade:

Skončil som VŠ v máji, v septembri som sa chystal na absolventskú prax (spĺňal som podmienku 3 mesiace zaevidovaný na UPSVAR, ale podarilo sa mi nájsť prácu na TPP. Už vtedy som rozmýšľal či absolventská či TPP, ale výhodnejšie sa mi zdalo TPP. Bohužiaľ, po dvoch týždňoch som v tejto práci skončil (kvôli viacerým dôvodom, nielen zo strany zamestnávateľa, ale aj mňa - obsah práce sa líšil trochu od toho, čo bolo sľúbené pri podpise TPP).

Ak by som chcel nastúpiť na absolventskú prax, musím opäť čakať tri mesiace? Alebo sa tie tri mesiace pred TPP počítajú do danej podmienky?

Vďaka za odpoveď!
Xanti
09.09.12,18:23
Opäť treba čakať tri mesiace.
mocatko
11.09.12,16:37
Xanti ste si istá? lebo študoval som to v zákone a tam je uvedená podmienka byť evidovaný tri mesiace na ÚP ale nepíše nikde, že od poslednej práce poprípade od posledného evidovania na ÚP, lebo ja už tri mesiace na ÚP mám, akurát pred prvou prácou,,si si istá?
Tweety
11.09.12,17:12
Xanti ste si istá? lebo študoval som to v zákone a tam je uvedená podmienka byť evidovaný tri mesiace na ÚP ale nepíše nikde, že od poslednej práce poprípade od posledného evidovania na ÚP, lebo ja už tri mesiace na ÚP mám, akurát pred prvou prácou,,si si istá? Zo stránky SP
Vykonávanie absolventskej praxe:

absolventská prax sa vykonáva na základe uzatvorenej písomnej dohody o absolventskej praxi medzi absolventom školy vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie v určenej dĺžke a úradom práce, sociálnych vecí a rodiny a na základe uzatvorenej písomnej dohody medzi úradom práce, sociálnych vecí a rodiny a zamestnávateľom

absolventská prax sa vykonáva najmenej 3 mesiace a najviac 6 mesiacov, bez možnosti jej predĺženia a opakovaného vykonávania, v rozsahu 20 hodín týždenne

začiatok vykonávania absolventskej praxe a jej rozsah určuje zamestnávateľ

počas vykonávania absolventskej praxe má absolvent školy nárok na voľno v rozsahu desiatich pracovných dní, ktorý vzniká najskôr po uplynutí dvoch mesiacov vykonávania absolventskej praxe

po skončení absolventskej praxe vydá zamestnávateľ absolventovi školy potvrdenie o vykonaní absolventskej praxe

počas vykonávania absolventskej praxe absolvent školy ostáva v evidencii uchádzačov o zamestnanie príslušného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny
Xanti
11.09.12,17:33
Xanti ste si istá? lebo študoval som to v zákone a tam je uvedená podmienka byť evidovaný tri mesiace na ÚP ale nepíše nikde, že od poslednej práce poprípade od posledného evidovania na ÚP, lebo ja už tri mesiace na ÚP mám, akurát pred prvou prácou,,si si istá?
A ja mám nárok na príspevok za dochádzkou do zamestnania ked som bola pred 5 rokmi na UP a bola som tam pol roka?
Každá evidencia sa ráta samostatne pre tieto účely. Ak neveríš pýtaj sa na UP.