martin2012
10.09.12,00:55
Mam otazku a neviem si dat rady. Jedna sa o vec socialneho stipendia vo veci ci som alebo niesom opat nezaopatrene dieta. Som studentom dennej formy na VŠ. Som rozvedeny a dieta pripadlo do starostlivosti matky. Ako manzel som nebol posudzovany ako nezaopatrene dieta tak som mal narok na SŠ ale po rozvode sa to mohlo zmenit. Byvam opat u rodicov a na dieta platim vyzivne sudom urcene a to je to minimalne. Netusim ci som posudzovany ako nezaopatrene dieta a ci po rozvode aj ked ako otec som opat nezaopatrene a tym padom spadam pod mojich rodicov.
Takze: student dennej formy na VŠ, mam 23 rokov, som rozvedeny s dietatom ktore je zverene do starostlivosti matky, platim minimalne vyzivne, 2 roky som nebol nezaopatrenym dietatom a tym padom som mal narok na SŠ, mam prijem z brigad ale nie vyssi ako 2700E, pridavky poberam sam na seba, niesom evidovany na urade prace a posledny rok som prekrocil nadstandartnu dlzku studia tym padom mi neboli vyplacane pridavky na dieta. Som študent a nastupujem do prveho rocnika druheho stupna vysokoškolskeho vzdelania dennou formou viac ako 30 km od trvaleho bydliska ktore je bydliskom mojich rodicov.
Dakujem za kazdu radu :)))
Mária27
10.09.12,19:20