margaretik
10.09.12,06:17
Pred dvomi mesiacmi som predala budúcej mamičke naše vajíčko.Bola som ochotná zaviesť ho na miesto a čas, ktoré určila ona. Maminka ho videla, skontrolovala či je všetko OK, po dohode s manželom ho zobrali. Nebudem tajiť predala som ho za 20 Eur suma primeraná stavu sedačky -nepotrebovala som zarobiť, len sa ho zbaviť. Pani skonštatovala, že je lepšie vidieť, preto sa chce osobne stretnúť a zhodnotí, či zoberie, alebo nie. Ja som bola rada, že ho už doma nemusím prekladať - ďalšie bábätko už neplánujeme. Dnes večer čítam e-maily a ostala som v nemom úžase, maminka ho chce vrátiť, lebo ju prekvapila sestra s darčekom a kúpila jej celý kočíkový set aj s vajíčkom, ktoré má fusak /čo jej môžem veriť,ale aj nemusím/. Žiada ma, aby som ju pochopila a vzala vajíčko späť, lebo má teraz dva a to moje je bez fusaku a nepotrebuje ho. Verte mi, keď som prečítala e-mail -"zabolel ma bruch" Čo mám teraz robiť? Nemám najmenšiu chuť ho brať naspäť - vlastne vôbec ho nemám chuť brať naspäť. Je na to nejaký zákon, že to musím zobrať? Ja nie som žiadny obchod, ani firma, ani živnostník - predala som ho na základe dohody - osobného stretnutia Obchod sme uskutočnili dobrovoľne, bez nátlaku, rozhodla sa po dohode s manželom. Bez dokladu - veď aký som jej mala dať, keď sme predávali cez bazár. Ani vo sne by ma nenapadlo, že po 2 mesiacoch ho bude chcieť vrátiť späť. Slušne som jej odpísala, že ho naspäť nevezmem, nech sa nehnevá, aby ho znova predala cez internet, hoci aj za vyššiu cenu. Prosím, ak máte niekto s tým skúsenosti, poraďte mi, čo teraz? Nemyslím si žeby z mojej strany mala nárok na vrátenie Eur. Ja som autosedačku predala a tým som skončila. A vôbec neviem či mám naozaj veriť, že má teraz pani 2 kusy - doba je zlá, každý klame ako môže - ale nechcem ublížiť. Ďakujem
ivka70
10.09.12,05:21
Urobila by som presne to iste, odporucila jej, nech si ju preda sama. Po 2 mesiacoch od predaja, ked sedacku videla a kupila, sa vobec cudujem, ze ju chce vratit.
Nech je dovod akykolvek.
Kazdopadne dovod, ze dostala sedacku od sestry, nie je ziadnym dovodom na reklamaciu ci vratenie ani v kamennom ci e-obchode, nieto este v bazare.
AlaNR
10.09.12,08:05
tiež by som jej určite nič nevracala, môže vypisovať srdcervúce maily aj na lampáreň.
Už len to mala výhodu, že si jej to priviezla, aby si ju dáma mohla poobzerať.
Nakupujem v takýchto bazároch a poviem Ti, baby, čo tam predávajú také ochotné nie sú.
A už vôbec by neboli ochotné brať tovar späť.
Predáš, nesedí, predaj si ďalej. Väčšinou je v popise inzerátu uvedený aj stav aj rozmery, málokedy sa stane, že tovar nezodpovedá popisu.
Bohužiaľ, tovar videla, vyskúšala, zaplatila... ty nie si obchod...
xtriadax
10.09.12,08:14
V žiadnom prípade nezobrať späť. Videla ju má smolu. Nech si ju predá sama teraz. Mala rozmýšľať pred kúpou že môže dostať aj taký darček. Treba jej napísať nech skúsi vrátiť kočík čo dostala :D
inkana
10.09.12,09:45
Tiež by som autosedačku nebrala nazad. Nie je to Tvoj problém.

Alebo:D ponúkni jej, že ju zoberieš teda nazad, resp. odkúpiš nazad za 5 €:D, ale že nech Ti ju donesie, tak ako si jej doniesla Ty.:D:D:D A potom znova predáš nejakej mamičke za 20 €:D:D:D
(samozrejme, žartujem)
margaretik
10.09.12,17:07
Ďakujem všetkým za rady, už som spokojnejšia a budem túto noc kľudne spať, hoci verím tomu, že si s dotyčnou maminkou ešte zopár mejlíkov vymeníme. Ešte raz VĎAKA.:)