DAJANKA81
10.09.12,08:27
Ahojte,potrebovala by som súrne vedieť,aký je rozdiel ak faktúruje neplatca DPH platcovi DPH. A aký,ked faktúruje neplatca DPH,tiež neplatcovi DPH A platca platcovi DPH.ĎAKUJEM
Tweety
10.09.12,06:29
Neplatiteľ fakturuje stále bez dane a platiteľ s daňou.(ak jeho predmet faktruácie patrí medzi predmet dane) Ide o tuzemské plnenia.
DAJANKA81
10.09.12,06:44
Ďakujem,som neplatca DPH a potrebujem vystaviť faktúru platcovi DPH.Ten následna chce faktúru prefaktúrovať ďalej,no po rozhovore s ním mi povedal,že to bude asi problém,pretože konečný príjemca by mal tovar ešte drahší o DPH.Mám to chápať tak,že ak ja vystavím faktúru na 900€,platca DPH si na to dá ešte DPH,teda konečný príjemca bude mať tovar za 900+DPH?
Tweety
10.09.12,06:46
Ďakujem,som neplatca DPH a potrebujem vystaviť faktúru platcovi DPH.Ten následna chce faktúru prefaktúrovať ďalej,no po rozhovore s ním mi povedal,že to bude asi problém,pretože konečný príjemca by mal tovar ešte drahší o DPH.Mám to chápať tak,že ak ja vystavím faktúru na 900€,platca DPH si na to dá ešte DPH,teda konečný príjemca bude mať tovar za 900+DPH?
No, ak nechce prerobiť, tak áno. Na tvoj základ dane pripočíta 20%.
DAJANKA81
10.09.12,06:49
ĎAKUJEM
enad
10.09.12,11:49
Môže zdaniteľná osoba v tuzemsku (platca DPH právnická osoba) nakúpit tovar z IČZ od dodávateľa, ktorý nie je platcom DPH vo svojej krajine (konkrétne v Anglicku)? Ako potom vysporiadať DPH v SK?
Ďakujem