jozi28
10.09.12,08:29
Zdravim,

mam sro kde sa venujem tvorbe webov a podobne. Doteraz som pracoval z domu, ale vazne uvazujem nad zriadenim kancelarie. Jednak preto, aby som mohol obcas zmenit prostredie (nebyt cely cas len doma), ale aj preto, ze sa tak mozem pohodlne stretnut so zakaznikom pripadne s kolegom a vieme rychlejsie/lahsie prebrat nove projekty. Mam k tomu ale par otazok:

1. ako sidlo mam uvedenu adresu bytu a tak to (zatial) aj ostane. Ak to chapem dobre, tak si budem uvadzat fakturacnu adresu aktualnu a postovu bud kancelarie alebo bytu. Na webe mozem kludne napisat sidlo kancelarie xy.

2. Treba takuto kancelariu niekde nahlasovat? Ako prevadzkaren alebo cosi? Ak ano, ako to (aktualne) prebieha? Su tam nejake poplatky za kolky alebo podobne?

3. Veci ako poziarny evakuacny plan, hygienu (?) a podobne musim riesit ja, alebo sa o to stara majitel budovy?

4. Musim mat v kancelarii hasiaci pristroj alebo lekarnicku? Niekde som videl, ze ich maju ale neviem ci je to povinne.

5. Mozu mi do kancelarie nabehnut nejaky kontrolori a sledovat take tie blbosti ktore sa relativne nedavno riesili - typu "vyska stola", "osvetlenie" a podobne veci? Kto je v tom pripade zodpovedny za osvetlenie - majitel budovy? Za vysku stola som zodpovedny asi ja, ala mala by byt v pohode ked si kupim novy stol aj so stolickami nie? Nebudu ma za to buzerovat, ci? :) Ako vobec taka kontrola prebieha? Daju vediet dopredu alebo proste zaklopu a nabehnu? Co ak tam vtedy akurat nebudem? To je totiz dost mozne.

6. Kolko ludi moze dlhodobo robit v kancliku s +- 18 m2? Vacsinu casu tam budem sam, obcas pride kolega na par hodin alebo na poradu a casom mozno budeme az traja a ked budeme pred dokoncenim projektu bolo by fajn ak by sme mohli robit vsetci traja naraz spolu aby sme projekt dotiahli do konca uspesne a rychlo. Ak by vtedy nabehla kontrola, mali by pripomienky, ze su 3 ludia v 18 m2 kancliku?

7. Ake vybavenie odporucate z vasich skusenosti? Zatial som rozmyslal nad 3 stolmi, dokopy 5 stolickami (aby bolo dost miesta ak tam budem sediet ja s kolegom a pridu naraz aj dvaja zastupcovia od zakaznika napr.), nejaka skrina, otvoreny regal s polickami biela tabula a potom klasicka elektronika takze nejake to wifi, externe monitory, tlaciaren a asi koniec. Odporucate este nieco alebo je to na zaciatok v pohode?

8. Kto je zodpovedny za skody? Ak by som rubal do steny alebo podobne je jasne, ze ja. Ale ak by sa mi napr vlamali do kancelarie a ukradli odtial nieco?

9. Odporucate mi trebars poistit si kancelariu a majetok v nej? Pripadne nieco dalsie?

10. Na co dalsie by ste mi odporucili dat si pozor / opytat sa / ... ?

Zajtra si idem obzriet dve kancelarie takze, aby som bol pripraveny :)

Dakujem za vase odpovede a snad taketo ucelene vlakno to pomoze aj inym
jozi28
10.09.12,06:32
Este som zabudol... ako musim mat takuto kancelariu oznacenu? Staci iba nazov/logo niekde pri dverach alebo tam musim mat aj ine veci typu presnu adresu, telefon, otvaracie hodiny a podobne? Alebo sa taketo formality vztahuju iba na prevadzkarne?
Indeed
10.09.12,06:48
No čo účtovníci ???

Predpokladám,že väčšina z Vás MÁTE kancelarie ,

TAKŽE ??

Poradiť tomuto mladému, samostatne a brilantne premyšľajúcemu človeku je až taký problém???
jozi28
10.09.12,17:04
nikto nic? ani k jednemu bodu? :-|
blavaciko
10.09.12,18:05
1) na webe uvadzas povinne sidlo spolocnosti (teda byt) v pripade ak v kancelarii budes prijimat aj postu, mozes, ale nemusis uviest korespondencnu adresu.

2) na otazku ci prihlasovat kancelarie ako prevadzkaren sa vedu vecne dilemy, ale nakolko ty v nej planujes prijimat klientov a vykonavat pre ne sluzby, mal by si ju prihlasit na zivnostenskom urade (JKM)

3 a 4) netusim, necham inym

5 a 6) tieto otazky by teoreticky mohol riesit inspektorat prace, ci su splnene vhodne pracovne podmienky, no ten ak to vobec riesi tak zrejme na podnet nasrdeneho zamestnanca. Teoreticky by to mohla skumat aj hygiena, ale v zivote som sa s tym nestretol, aby niekto kontroloval zrovna toto... imho 18 m2 na troch ludi je uplne v pohode...

7) nezabudni na chladnicku, v lete sa potesis chladenym napojom, pokial tam planujes klientom prezentovat rozne dizajny, zrejme by sa hodil napriklad dataprojektor, zalezi aky mas budget....

8) za skody je zodpovedny ten kto ich sposobil, ak sa ti vlamu do kancelarie, tak si vymahas skodu od neznameho pachatela

9) poistenie zalezi od toho, napriklad v akej budove sa kancelaria nachadza, ci je to vyslovene administrativna alebo proste volne pristupne z ulice, forma strazenia, napriklad stala vratnica? dolezitym je aj hodnota majetku a ci sa ti vobec vyplati...
jozi28
10.09.12,19:20
Dakujem za odpoved.

Chladnicka je v plane, ale az niekedy neskor, na zimu mi ju moc netreba a dalsie leto je daleko. Uvazujem ale ci by nebolo lepsie zobrat si taky ten vydajnik na barelovu vodu - studenu & horucu. Ja mam rad studenu cistu vodu, ale dala by sa tak okamzite urobit kava alebo caj a podobne. Videl som aj modely v chladnickou v dolnej casti, cize mozno by to bola idealna kombinacia. Uvidime neskor, teraz to neriesim.

Pokial ide o poistenie bude tam nabytok a elektronika (monitory, tlaciaren, wifi a pod) v sume okolo 1000 eurokorun. Cize nic extra drahe, preto neviem ci sa mi to oplati poistovat.

Dataprojektor neplanujem, pouzijem na to externy monitor. + budem tam mat bielu tabulu na nejake rychle nacrty rukou bud s klientom alebo s kolegom.

Prida niekto dalsi nejake svoje skusenosti / pripomienky? :)
forestman
27.12.12,14:51
Hlavne nezabudni riešiť prenájom kancelárie (http://kancelarie.arec.sk/prenajom-kancelarie) s niekým, kto sa do toho rozumie. ;)
Fany
14.01.13,11:15
Ja sa chcem spýtať, či prenájom kancelárie možno uhrádzať v hotovosti príjmovým dokladom, alebo musí isť cez účet.
A keď dotyčný nemá v ŽL prevádzku na tomto mieste, ale svoje bydlisko, či sa môže takýto prenájom uznať.
Ďakujem.