Bizzy
10.09.12,09:46
Ahojte,
chcela by som si nieco overit, zamestnavatel nevykonava lekarske prehliadky - nevysiela zamestnancov k nejakemu svojmu zazmluvnenemu ale pozaduje od nich aby mu doniesli potvrdenie od lekara ze su schopny prace. Mari sa mi ze takyto dokument nie je v poriadku ak by prisla nejaka kontrola a niekde je presne urcene aky papier by to mal byt co treba nosit, co vsetko na nom musi byt uvedene ....vie mi niekto poradit? Dakujem
účtovníčka_prešov
10.09.12,11:04
Dňom 1. januára 2012 nadobudol účinnosť zákon č. 470/2011 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňa zákon č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Tento zákon priniesol v oblasti povinného zabezpečovania pracovnej zdravotnej služby PZS zamestnávateľmi zmenu, ktorá má znížiť ich finančné náklady. Do 31. decembra 2011 bolo povinnosťou zamestnávateľov zabezpečiť PZS pre všetkých zamestnancov. Zmenou zákona č. 124/2006 Z. z. od 1. januára 2012 zamestnávateľ nie je povinný zabezpečiť pracovnú zdravotnú službu pre zamestnancov, ktorí vykonávajú práce zaradené do kategórie 1 alebo 2. Povinnosťou zamestnávateľa je zabezpečiť PZS pre zamestnancov, ktorí vykonávajú rizikové práce, t. j. práce zaradené do kategórie 3 alebo 4.

http://www.uvzsr.sk